Džokovičs pārliecinoši uzvar Nadalu un tiek Francijas čempionāta pusfinālā

Pasaules tenisa ranga līderis Novaks Džokovičs no Serbijas trešdien Parīzē Francijas atklātā tenisa čempionāta ceturtdaļfinālā itin pārliecinoši trīs setos pārspēja deviņkārtējo šī turnīra uzvarētāju Rafaelu Nadalu no Spānijas.

Džokovičs guva panākumu ar 7-5, 6-3, 6-1. Sīvākā cīņa noritēja pirmajā setā, kurā serbs vispirms izvirzījās vadībā ar 4-0, tad Nadals spēja panākt izlīdzinājumu 4-4, tomēr seta beigās nedaudz labāks bija Džokovičs. Otrajā setā viņš punktu pie pretinieka serves guva pie rezultāta 3-2, bet trešajā setā kortā jau dominēja pasaules ranga līderis.

Pusfinālā Džokovičs tiksies ar britu Endiju Mareju, kurš ceturtdaļfinālā savukārt ar 7-6 (7-4), 6-2, 5-7, 6-1 pārspēja spāni Davidu Fereru.

Džokovičs septīto reizi spēlēs Francijas čempionāta pusfinālā, kurā pērn viņš uzvarēja Latvijas tenisistu Ernestu Gulbi. Džokovičs "Roland Garros" kortos divas reizes ir bijis finālā, taču gan pērn, gan 2012. gadā viņš zaudēja Nadalam. Marejs Francijas čempionāta pusfinālā iekļuva trešo reizi karjerā.

"Grand Slam" turnīros labāko četru skaitā Džokovičs iekļuva 26. reizi karjerā un piekto reizi pēc kārtas. Džokovičs ir astoņkārtējs "Grand Slam" turnīru uzvarētājs, triumfējot arī šī gada pirmajā "Grand Slam" - Austrālijas atklātajā čempionātā. Vienīgais tituls, kura viņam nav, ir tieši Francijas atklātajā čempionātā, tāpēc izcīnot uzvaru viņš nodrošinās karjeras "Grand Slam".

Nadalam, kurš trešdien atzīmē savu 29. dzimšanas dienu, šis bija tikai karjerā otrais zaudējums Francijas čempionātā. Iepriekšējā reize, kad Nadals netika turnīra pusfinālā bija 2009. gadā, jo tad viņš zaudēja astotdaļfinālā. "Roland Garros" kortos Nadals ir uzvarējis 72 no 74 spēlēm.

Džokoviča un Nadala spēle bija septītā savstarpējā Francijas čempionātā abu karjerā un pirmā, kurā uzvarēja serbs.

Otrdien pusfinālā tika šveicietis Stens Vavrinka un francūzis Žo-Vilfrīds Conga.

Jau ziņots, ka trešdien pusfinālā sieviešu vienspēlēs tika pasaules ranga līdere Serena Viljamsa no ASV un līdz šim mazāk pazīstamā Šveices tenisiste Timea Bačinski. Turnīrā ar pirmo numuru izliktā Viljamsa ceturtdaļfinālā divos setos pārliecinoši ar 6-1, 6-3 sagrāva itālieti Sāru Errani (17.), savukārt Bačinski (23.) divos setos ar 6-4, 7-5 pārspēja beļģieti Alisoni van Uitvanku.

Viljamsa Francijas atklātā tenisa čempionāta pusfinālā iekļuva ceturto reizi karjerā. Viņa ir divkārtējā šī turnīra uzvarētāja, čempiones titulus izcīnot 2002. un 2013. gadā. Viljamsa "Grand Slam" turnīru čempiones titulu ir izcīnījusi 19 reizes.

Viljamsa un Bačinski savā starpā ir tikušās divas reizes, abos mačos uzvarot amerikānietei, tostarp arī šosezon Indianvelsas turnīrā.

Otrā pusfinālā tiksies 2008. gada turnīra čempione Ana Ivanoviča no Serbijas un čehiete Lūcija Šafāržova, kuras labāko četru skaitā tika otrdien.

Kā vēstīts, Latvijas vadošais tenisists Ernests Gulbis pagājušajā trešdienā četros setos otrās kārtas mačā zaudēja francūzim Nikolā Maū.

Francijas atklātais tenisa čempionāts, kas uz tenisita seguma kortiem ilgs līdz svētdienai, ir sezonas otrais "Grand Slam" turnīrs.