Sāk iesildīties skolu ziemas olimpiskajam festivālam

16. janvārī Ērgļos tika oficiāli atklāta Latvijas Skolu ziemas olimpiskā festivāla (LSZOF) iesildīšanās programma, kas ilgs no 16. janvāra līdz 31. janvārim. Tās laikā plānoti vairāki atklātie iesildīšanās treniņi visā Latvijā, paralēli norisinoties aktīvai skolu reģistrācijai festivālam, gan arī pieteikšanās video, foto un DJ konkursiem. Iesildīšanās programma noslēgsies ar grandiozu festivālu 3. un 4. februārī Ērgļos.

Pasākumā piedalījās Latvijas Skolu ziemas olimpiskā festivāla (LSZOF) organizatori – Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP), Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK), Ērgļu novada domes pārstāvji, kā arī festivāla vēstnese Ketija Birzule. Tā laikā neformālā gaisotnē mediji tika iepazīstināti ar festivāla programmu 2017. gadam, kas padarīta pievilcīgāka un atraktīvāka jaunajiem sportistiem, vairāk pastāstot par programmas jauninājumiem, kā piemēram, ziemas orientēšanās sacensībām un kērlinga paraugdemonstrējumiem.

Pasākuma dalībniekus ar daiļslidošanas paraugdemonstrējumu priecēja Latvijas jaunā un talantīgā daiļslidotāja Anete Lāce, kas sevi jau pierādījusi gan Latvijas, gan starptautiskos čempionātos. Hokeja iesildīšanās spēlē uz ledus laukuma sacentās LSZOF organizētāju komanda pret Ērgļu hokeja komandu, kur spraigā cīņā Ērgļu komanda pārspēja festivāla organizētājus ar rezultātu 4:2.

LSFP prezidents Einars Fogelis aicina skolas pieteikt dalību, reģistrējoties LSFP mājaslapā: "Šajā skaistajā ziemas dienā aicinu skolas sākt aktīvi reģistrēties dalībai Latvijas Skolu ziemas olimpiskajā festivālā, bet jau 3. un 4. februārī dalībnieki ir mīļi aicināti izbaudīt Ērgļu ziemu, viesmīlību un sacensību atmosfēru!"

Einars Fogelis par skolu ziemas festivālu
00:00 / 01:04
Lejuplādēt

Ziemas festivāla vēstnese Ketija Birzule mudina skolniekus piedalīties festivālā: "Svarīgs iemesls, lai ikviens Latvijas 4. līdz 12. klases skolēns piedalītos Latvijas Skolu ziemas olimpiskajā festivālā, ir iespēja visiem kopā izbaudīt Latvijas ziemu un nodarboties ar ziemas sportu. Pirms pāris gadiem pati startēju festivālā pirmo reizi, kas deva neaizmirstamas emocijas un jaunu pieredzi. Šeit arī satiku sev līdzīgi domājošus jauniešus. Šogad būšu festivāla vēstnese, emocionāli atbalstot un līdzi jūtot sportiskajiem jauniešiem. Novēlu visiem dalībniekiem cītīgi trenēties festivālam, sasniegt augstus rezultātus un gūt prieku no padarītā!"

Ketija Birzule par skolu ziemas festivālu
00:00 / 00:57
Lejuplādēt

Latvijas Skolu ziemas olimpiskā festivāla vēsture:

1992. gadā Latvijā notika pirmās Latvijas jaunatnes Olimpiskās dienas vasaras sporta veidos, bet pēc diviem gadiem – ziemas sporta veidos.

Pirmo reizi skolas vecuma sportistiem bija iespēja piedalīties sacensībās ar atklāšanas un noslēguma ceremoniju, Olimpiskās lāpas aizdegšanu un Olimpiskā karoga pacelšanu.

Latvijā 2013. un 2016. gadā tika pārspēti februāra maksimālās gaisa temperatūras rekordi, tādēļ Latvijas Skolu ziemas olimpiskais festivāls tika atcelts nepiemēroto laikapstākļu dēļ.

Ar Latvijas Skolu ziemas olimpiskā festivāla nolikumu iespējams iepazīties var www.lsfp.lv

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt