Nozarē kritizē ministrijas iecerēto sporta bāzu apvienošanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) plāno apvienot četras Nacionālās sporta bāzes – bobsleja un kamaniņu trasi “Sigulda”, “Daugavas" stadionu, tenisa centru “Lielupe” un sporta centru “Mežaparks”, izveidojot valsts SIA “Nacionālais sporta centrs”. Šāda IZM iecere nav apspriesta ar sadarbības partneriem un iesaistītajām pusēm, un stiprā slepenība un straujā virzība raisa bažas par projekta mērķi un lietderību.

Par šādu Ministrijas ieceri jau izteiktas kritiskas piezīmes gan no Sporta federāciju padomes konferences tribīnes, gan arī Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Ģenerālajā asamblejā. Trešdien premjera vadītajā Nacionālās sporta padomes sēdē plānots beidzot atklāt projekta aprēķinus, termiņus un atbildīgo vārdus.

Izglītības un zinātnes ministrija plāno apvienot četras sporta bāzes Latvijā, izveidojot vienu Nacionālo sporta bāzi. LOK Ģenerālajā asamblejā kritisks pret steigā virzīto projektu bija gan LOK prezidents Aldons Vrubļevskis, gan Siguldas bobsleja trases direktors Dainis Dukurs.

Izglītības un zinātnes ministrijas pārvaldībā esošo nacionālo sporta bāzu centralizētas pārvaldības struktūras izveides projektu 21.martā parakstījis Sporta departamenta vadītājs Edgars Severs. Par mērķiem Sporta federāciju padomes konferencē Severs stāstīja no tribīnes - plānotās izmaiņas viņš izskaidroja ar nepieciešamību uzlabot uzņēmumu pārvaldību un rast iespēju piesaistīt Eiropas fondu naudu. Tiks saglabāta katras bāzes unikalitāte, bet uzlabota pārvaldība, pauda Severs. 

Labi, ka diskusija ir sākusies, jo tikai tā var izvērtēt projekta plusus un mīnusus, telefonintervijā atzina sporta centra "Mežaparks" valdes locekle, olimpiete Ieva Zunda. Viņasprāt, saliekot kopā vienā četrus uzņēmumus, varētu būt administratīvā resursa ieguvums tieši kompetencē, bet tad ir jautājums, vai arī neaugs administratīvās izmaksas. Ja "Mežaparkā" pašiem būtu savi finanšu līdzekļi, jau tagad varētu piesaistīt vairāk un profesionālākus darbiniekus.

Zunda sagaida, ka bāzu pārvaldība kļūs sarežģītāka un prasīs lielākas izmaksas.

Loģiska ir visu četru sporta bāzu atbildīgo pretreakcija uz apvienošanu vienā valsts megakapitālsabiedrībā. Sporta veidiem, kuriem šīs bāzes savulaik radītas, ieguvumu vai nu nav, vai tie vismaz šobrīd tiek prasmīgi slēpti.

Visu četru bāzu radīšanā vai nu pats piedalījies, vai veicinājis to uzcelšanu, vai kādu no tām vadījis, piemēram "Lielupes" tenisa centru, bijušais sporta pārvaldes vadītājs Daumants Znatnajs. Viņš tagad ir Latvijas Sporta veterānu savienības vadītājs, arī Sporta padomes loceklis. Znatnajs uzskata, ka izmaiņas iecerētas kādās citās, ne sporta interesēs. Arī viņš nešaubās, ka apvienota bāzu vadība palielinās pārvaldības izmaksas.

IZM ieceres rašanās slepenības atmosfērā un straujā virzīšana izskatīšanai Ministru kabinetā raisa daudz jautājumu un nesniedz atbildes uz tiem. Pieredzējušākais no Sporta padomes locekļiem Daumants Znatnajs cer, ka šī reize nebūs izņēmums, kad loģiski spriest spējīgi un reālo situāciju izprotošie Sporta padomes locekļi pratīs dzēst ugunskuru. Vai nu atliks IZM piedāvāto priekšlikumu, vai vispār noraidīs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti