Lielāko finanšu atbalstu paredz deviņu vasaras sporta veidu Latvijas atlētiem

Ar lielāko finanšu atbalstu vasaras sporta veidos nākamgad var rēķināties deviņu sporta veidu labākie pārstāvji, kas iekļauti Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) galvenajā jeb A sastāvā. LOV dalībnieku sapulce piektdien izvērtēja kandidātu atbilstību un nosauca sportistu sastāvus 2019.gadam vasaras sporta veidos.

Galvenajā sastāvā iekļuva 17 sportisti, kas pārstāv 3x3 basketbolu, cīņas sportu, karatē, pludmales volejbolu, smaiļošanu, svarcelšanu, tekvondo, tenisu un vieglatlētiku. 

Sastāvos nākamajam gadam iekļāva 98 atlētus 17 sporta veidos. Ar atsevišķu LOV valdes lēmumu LOV papildus tika iekļauti vēl 16 sportisti.

LOV valdes priekšsēdētājs Einars Fogelis paskaidroja, ka 2018.gada sezonā kritērijiem atbilstošus rezultātus ir uzrādījis rekordliels jauno sportistu skaits, kas ļauj cerīgi skatīties ne tikai uz 2020.gada olimpiskajām spēlēm Tokijā, bet arī uz 2024.gada olimpisko startu Parīzē. “Lielāks prieks un gandarījums būs, ja spēsim sniegt atlētiem nepieciešamo atbalstu un rezultātu līkne turpmākajos gados ies uz augšu," piebilda Fogelis.

Sportistu līdzfinansējuma apjomu un kārtību noteiks individuāli pēc treniņu tāmju un plānu iesniegšanas, kā arī vienošanās par treniņu darba organizēšanu un sasniedzamiem rezultātiem atskaites sacensībās. Vienošanās būs starp LOV, sportistu, treneri un attiecīgā sporta veidu federāciju.

LOV pārziņā ir Latvijas labāko sportistu gatavošana olimpiskajām spēlēm un citiem nozīmīgākajiem starptautiskajiem startiem. LOV dalībnieki ir Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), Izglītības un zinātnes ministrija un Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija.

LOV sastāvi 2019.gadā vasaras sporta veidos 

A sastāvs          (17 sportisti)

3x3 basketbols – Edgars Krūmiņš, Nauris Miezis, Kārlis Pauls Lasmanis, Agnis Čavars

cīņas sports – Anastasija Grigorjeva

karatē – Kalvis Kalniņš

pludmales volejbols – Aleksandrs Samoilovs, Jānis Šmēdiņš, Mārtiņš Pļaviņš, Edgars Točs

smaiļošana – Aleksejs Rumjancevs

svarcelšana – Artūrs Plēsnieks, Rebeka Koha

tekvondo – Inese Tarvida

teniss – Anastasija Sevastova, Aļona Ostapenko

vieglatlētika – Laura Ikauniece-Admidiņa

B sastāvs       (29 sportisti)

airēšana – Elza Gulbe

3x3 basketbols 3x3 – četrus sportistus nosauks Latvijas Basketbola savienība

cīņas sports – Alberts Jurčenko

džudo – Jevgeņijs Borodavko

karatē – Ruslans Sadikovs

pludmales volejbols - Tīna Graudiņa, Anastasija Kravčenoka, Mihails Samoilovs, Kristaps Šmits

kanoe – Roberts Lagzdiņš

smaiļošana – Roberts Akmens

modernā pieccīņa – Pāvels Švecovs

svarcelšana – Ritvars Suharevs, Vadims Koževņikovs

šaušana – Lauris Strautmanis, Ernests Erbs

tekvondo – Jolanta Tarvida

vieglatlētika – Gunta Vaičule, Līga Velvere,  Anete Kociņa, Līna Mūze, Elvijs Misāns, Zigismunds Sirmais, Oļegs Kozjakovs, Kristīne Blaževica, Sindija Bukša                                                                                                                

C (jaunatnes) sastāvs       (52 sportisti)

airēšana – Jeļizaveta Simačeva

3x3 basketbols – Laura Okuņeva, Anete Blūma, Felicita Liepa-Liepiņa, Ligita Līga Golovko

bokss – Viktorija Siļķe

cīņa – Aleksandrs Jurkjans, Ņikita Masjuks, Aleksandrs Morozovs

džudo – Artjoms Galaktionovs, Emīls Gerkens, Vladlens Jarockis

smaiļošana – Deniss Volkovs, Kaspars Tīklenieks, Aldis Vilde

kanoe – Ansis Grišāns, Matīss Ozols, Aleksejs Ševcovs,

karatē – Leonards Kuzmins, Leons Gaiduks, Artūrs Stepanovs

loka šaušana- Dāvis Blāze

modernā pieccīņa – Oleksandrs Pinčuks

paukošana – Jekaterina Solodkiha, Juta Mālniece, Emīlija Maslobojeva

peldēšana – Ieva Maļuka

pludmales volejbols – Vanesa Grosberga, Kristīne Briede

BMX riteņbraukšana – Vineta Pētersone, Vanesa Buldinska, Edvards Glāzers, Niks Rožukalns, Rolands Pommers

BMX riteņbraukšana frīstailā – Patriks Vīksna

MTB riteņbraukšana – Mārtiņš Blūms

svarcelšana - Daniela Ivanova, Armands Mežinskis, Artjoms Griščenko, Artūrs Vasiļonoks

šaušana – Agate Rašmane, Rihards Zorge, Selīna Kovaļevska

teniss – Daniela Vismane, Kamilla Bartone, Patrīcija Špaka

vieglatlētika – Patrīcija Cīrule, Rūta Kate Lasmane, Elīza Marija Kraule, Patriks Gailums,  Maksims Sinčukovs

vingrošana – Oļegs Ivanovs

Ar atsevišķu LOV valdes lēmumu atbalstītie sportisti

airēšana – Jānis Timbors

cīņa – Laura Skujiņa

modernā pieccīņa -  Ruslans Nakoņečnijs

peldēšana – Didzis Rudavs

BMX riteņbraukšana – Kristens Krīgers

šosejas riteņbraukšana – Emīls Liepiņš, Krists Neilands

MTB riteņbraukšana – Arnis Pētersons

šaušana – Laura Vdobčenko

vieglatlētika – Kristaps Jaunpujens-Pujens, Luīze Opolā, Madara Palameika, Rolands Štrobinders, Gatis Čakšs

vingrošana - Elīna Vihrova

burāšana – Estere Kumpiņa

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Sporta politika
Sports
Jaunākie
Interesanti