Deputāti dod zaļo gaismu sarunāto sporta spēļu apkarošanai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisijā guvuši atbalstu Tieslietu ministrijas un citu ekspertu izstrādātie priekšlikumi, lai apkarotu tā dēvēto sarunāto spēļu problēmu profesionālajā sportā. Saskaņā ar ierosinājumiem, par manipulācijām ar sporta spēļu rezultātiem vai sporta spēļu rezultātu pasūtīšanu vainīgajiem var draudēt pat piecus gadus ilgs ieslodzījums.

Jau pašlaik var sodīt sarunāto sporta spēļu gadījumus, taču tas ir specifisks korupcijas veids, kur pierādījumi jāiegūst citādāk. Tāpat arī pieredze nav bijusi tik plaša. Tāpēc izstrādāts jauns, specifisks regulējums.

Priekšlikumi paredz jauna panta iekļaušana Krimināllikumā, kur būtu specifiski norādīts uz šo nozari, kā arī papildināt Sporta likumu. Tā būtu iespēja vieglāk apkarot šos noziedzīgos nodarījumus, jo līdz šim lietas sākšanai ir nepieciešams cietušais, ko identificēt ir grūti.

 “Tas nozīmē – ja plašsaziņā kaut kur parādīsies informācija, ka kaut kur ir pamatotas aizdomas par spēļu sarunāšanu, tad būs iespējas iedarbināt visas kriminālprocesuālā metodes, lai personas, par kurām ir aizdomas, tās noliktu zem izmeklētāju palielināmā stikla," sacīja tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (Nacionālā apvienība).

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs
00:00 / 00:23
Lejuplādēt

Jau šobrīd ierosinājumi guvuši plašu atbalstu sporta organizāciju vidū, kas atzīts, ka šī problēma ir pietiekami nopietna. Turklāt jauns regulējams tiek pieprasīts arī no starptautiskām organizācijām.

To kā problēmu atzīst arī Latvijas olimpiskās komandas delegācijas vadītājs Žoržs Tikmers: “Šī ir reāla problēma, un līdz šim ar to visvairāk bija saskārušās sporta federācijas, Futbola federācija visvairāk. Un atsevišķus lēmumus šajā sakarā pēdējo trīs gadu laikā vajadzēja pieņemt Latvijas Basketbola savienībai.”

Latvijas olimpiskās komandas delegācijas vadītājs Žoržs Tikmers
00:00 / 00:18
Lejuplādēt

Visticamāk, šie grozījumi varētu strauji virzīties Saeimā, un nu tie nonāks Izglītības komisijā, lai tos varētu pieņemt jau šogad.

Jau vēstīts, ka Tieslietu ministrija izstrādājusi Krimināllikuma grozījumu projektu, paredzot, ka par manipulācijām ar sporta sacensībām varēs piemērot cietumsodu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti