Briseles tiesa: Starptautiskajai Sporta arbitrāžas tiesai nav ekskluzīvu lemšanas tiesību

Briseles arbitrāžas tiesa atzina par pretlikumīgām Starptautiskās sporta arbitrāžas (CAS) ekskluzīvās tiesības izšķirt strīdus futbolā, raisot šaubas par CAS turpmāko lomu starptautisku sporta strīdu risināšanā, svētdien vēstīja insidethegames.biz.

CAS īstenotā piespiedu arbitrāža ir pretlikumīga, paziņoja Briseles arbitrāžas tiesa, kas izvērtēja Beļģijas futbola kluba RFC "Seraing" sūdzību par Starptautiskās Futbola federācijas (FIFA) aizliegumu trešajām pusēm saglabāt tiesības uz futbolistiem.

Briseles arbitrāžas tiesa nolēma, ka FIFA, Eiropas futbola federāciju savienības (UEFA) un tās biedru federāciju statūtos paredzētais nosacījums visus strīdus risināt tikai CAS ir pretlikumīgs. "Piespiedu arbitrāžas" nosacījums pārkāpj Eiropas Cilvēktiesību konvencijas 6.pantu un Eiropas Savienības Pamattiesību hartas 47.pantu, kas paredz tiesības uz efektīvu tiesību aizsardzību un taisnīgu tiesu, par Briseles arbitrāžas tiesas lēmumu vēstīja avīze "Marca".

Tādējādi nacionālajām tiesām varētu būt pilnvaras lemt pieņemt lēmumus sporta strīdu lietās, kas līdz šim vienmēr tika nosūtītas CAS. Nav gan zināms, vai Briseles arbitrāžas tiesas lēmumu var attiecināt uz citiem sporta veidiem, tomēr teorētiski pastāv iespēja, ka sporta organizācija vai sportists varētu meklēt strīda risinājumu nacionālajā tiesā, nevis CAS. Savukārt Šveicē reģistrētās CAS tiesības uz strīdu izšķiršanu sportisti un organizācijas varētu noraidīt.

Briseles arbitrāžas tiesa lēma lietā, ko 2015.gadā ierosināja RFC "Seraing" un "Doyen Sports", vēršoties pret FIFA, kuras noteikumi aizliedz īpašuma tiesības uz futbolistiem īstenot ar investīciju fondiem. FC "Seraing" un "Doyen Sports" sākotnēji vēlējās panākt FIFA noteikumu pārskatīšanu, bet vēlāk paplašināja prasību, apšaubot CAS pilnvaras.

FC "Seraing" spēlē Beļģijas trešajā spēcīgākajā līgā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Sporta politika
Sports
Jaunākie
Interesanti