Valkā ar kausa izcīņas posmu startēs Latvijas riteņbraukšanas sacensību sezona

Ar Valkas velobraucienu svētdien, 14.jūnijā, startēs Latvijas kausa izcīņa šosejas riteņbraukšanā, iezīmējot jaunās sacensību sezonas startu, informēja Latvijas Riteņbraukšanas federācija (LRF). Pandēmijas dēļ riteņbraucēji iepriekš sacentās tikai virtuālajā vidē, bet ārkārtējās situācijas atcelšana ļauj sarīkot arī brīvdabas sacensības, ievērojot noteiktos ierobežojumus.

Latvijas kausa sezonā ir iekļauti 14 posmi, bet Valkā notiks četrcīņas pirmais posms 87 kilometru , 60 kilometru un 30 kilometru distancēs.

Valkas četrcīņa ir vienas no tradīcijām bagātākajām riteņbraukšanas, distanču slēpošanas un skriešanas sacensībām Vidzemē. Sacensību rīkotāji Valkas novada pašvaldībā gadu no gada darbojās, lai uzlabotu šosejas riteņbraukšanas sacensību kvalitāti. Iepriekšējos divus gadus sacensības jau tika iekļautas Latvijas kausa kalendārā.

Ievērojot noteiktos ierobežojumus, Valkā pulcēsies Latvijas, Igaunijas un Lietuvas šosejas riteņbraucēji. Dalībnieku vidū būs arī Andris Vosekalns, Māris Bogdanovičs, Artis Roze un Kristers Ansons, kā arī 2016. gada Eiropas čempions kalnu riteņbraukšanas (MTB) maratonā Pēters Prūss. Startēs arī Igaunijas čempions un Eiropas spēļu sudraba medaļnieks Alo Jakins un citi laba līmeņa braucēji no Tartu un Klaipēdas komandām.

Garākā distance, kas iekļauta Latvijas kausa ieskaitē, būs 87 kilometri, vedot no Valkas uz Naukšēniem un atpakaļ. Amatieri un jaunieši sacentīsies 60 kilometru distancē, kamēr bērni un iesācēji varēs mērot 30 kilometrus. Sacensībām noteikts dalībnieku skaita limits – 300 riteņbraucēji.

Pēc Valkas velobrauciena tuvākās Latvijas kausa sacensības būs 1. jūlijā Biķernieku trasē BSC GP izcīņa 100 kilometru distancē. Savukārt Dobelē 4. un 5. jūlijā notiks “Dobeles dzirnavnieka” kausa 1. un 2. posms.

Latvijas kausā dalībniekus vērtēs individuālajā un komandu ieskaitē, uzskaitot  tikai licencētus braucējus. Par Latvijas kausu sacentīsies juniori, U-23, elites un amatieru braucēji vīriešu un sieviešu grupās.

Latvijas kausa šosejas riteņbraukšanā posmi

14.jūnijs - Valkas četrcīņas sacensības, Valka

1.jūlijs - BSC GP 100 km, Biķernieki, Rīga

4.jūlijs - "Dobeles dzirnavnieka" kausa 1. posms, Apgulde

5.jūlijs - "Dobeles dzirnavnieka" kausa 2. posms, Kroņauce

15.jūlijs - Evelostore.lv GP, Biķernieki, Rīga

25.–26.jūlijs - Jāņa Baukša piemiņas kauss, Kuldīga

5.augusts - Biķernieku trases lielās balvas sacensības, Biķernieki, Rīga

8.augusts - Ķekavas velobrauciens, Ķekava

15.augusts - Liepājas velodiena, Liepāja

29.augusts - "Dobeles dzirnavnieka" kausa 3. posms, Kroņauce

6.septembris - Vienības velobrauciens, Sigulda

12.–13.septembris - Smiltenes kauss, Smiltene

19.septembris -  Pļaviņu Neatkarības velobrauciens, Pļaviņas

27.septembris - Rīgas velomaratons, Rīga

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Riteņbraukšana
Sports
Jaunākie
Interesanti