Šveicē atceltais pasaules čempionāts septembrī notiks Itālijā tikai elites riteņbraucējiem

Pēc Šveices atteikuma pandēmijas apstākļos uzņemt pasaules čempionātu riteņbraukšanā trešdien sacensības pārcēla uz Itāliju, taču cīņa par medaļām risināsies tikai elites grupās vīriešiem un sievietēm. Starptautiskā Riteņbraukšanas savienība (UCI) informēja, ka sacensības junioriem un U-23 vecuma grupā nenotiks.

Pasaules čempionāts no 24. līdz 27.septembrim risināsies Imolā, kur tāda paša līmeņa sacensības notika arī 1968.gadā. Visās distancēs starts un finišs paredzēts Imolas autotrasē.

Lēmumu atteikties no junioru un U-23 sacensībām UCI pamatoja ar plašajiem ceļošanas ierobežojumiem, kas daudzu valstu jaunajiem sportistiem liegtu nokļūt Itālijā. Turpretim lielākā daļa spēcīgāko elites grupas braucēju gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē pašlaik atrodas Itālijai tuvākās Eiropas valstīs. 

UCI prezidents Davids Lapartjēns uzteica Imolas rīcības komiteju par īsā laikā teicami sagatavotu pieteikumu. Līdzās Imolai pārcelto pasaules čempionātu vēlējās uzņemt arī Pečioli un Albaadriatikas pilsētas Itālijā, kā arī Savojas reģions Francijā.

Pasaules čempionātā 24. un 25. septembrī notiks brauciens ar individuālu startu attiecīgi sievietēm un vīriešiem, bet grupas brauciens dāmām un kungiem būs attiecīgi 26. un 27.septembrī nedēļu pēc "Tour de France" noslēguma.

Šveicē pasaules čempionāts Ēglas-Martiņī apkārtnē bija paredzēts no 20. līdz 27.septembrim, taču 12.augustā kļuva zināms, ka sacensību vieta būs jāmaina. Šveicē Covid-19 dēļ publiskos pasākumos līdz 30.septembrim drīkst piedalīties tikai 1000 cilvēku, ko vietējie organizatori atzina par nepārvaramu nosacījumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Riteņbraukšana
Sports
Jaunākie
Interesanti