Riteņbraucējs Skujiņš: Nekas cits velosportā nelīdzinās «Tour de France»

Toms Skujiņš pirmdien izbauda pēdējo brīvdienu pirms "Tour de France" noslēguma nedēļas, un ASV komandu "Trek Segafredo" pārstāvošais riteņbraucējs sarunā ar Latvijas Radio atzina, ka pēc vēriena nekas cits velosportā nelīdzinās leģendārajām daudzdienu sacensībām Francijā.

Brīvdienā Skujiņš cenšas pēc iespējas ilgāk pagulēt, jo citreiz tam pietrūkst laika. Svarīgi vēl ir izkustināt ķermeni un riteņbraucējiem arī brīvā dienā jārēķinās ar publicitātes pienākumiem. Pie iespējas Skujiņš dodas saunā, bet ar spēku atjaunināšanu ledus vannās neaizraujas, jo nesaskata pārliecinošu zinātnisku pamatojumu, ka tas uzlabotu fizisko stāvokli.

Riteņbraucējs Skujiņš par iespaidiem "Tour de France"Mārtiņš Kļavenieks

  Pērn Skujiņam kā debitantam Francijas tūrē viss bija jauns un brīnumains. Viņš "Tour de France" atzīst par tik lielu pasākumu, ka tā vēriens par sevi atgādina ik reizi. Ja šoreiz pārsteiguma sajūta Skujiņam nav tik liela kā pērn, tomēr viņam arvien nezūd pārliecība, ka nekas cits riteņbraukšanā nestāv blakus tūres mērogam.

  Ar lielu daļu humora starptautiskajā riteņbraucēju apritē Skujiņu dēvā par Kartupeļu vīru. Viņš pasmej, ka tiešām daudz ikdienā ēd kartupeļus. Ja ne gluži katru dienu, tomēr gana daudz - gan brokastīs, gan pusdienās un vakariņās. Sportists atgādina, ka latviešu ēdienkartē kartupeļi ir pierasti, un viņš arī desertā ir nobaudījis gana gardi pagatavotus kartupeļus.

  Pagaidām labākās atmiņas šīgada "Tour de France" Skujiņam ir par piekto posmu, kur viņš sajuta savu spēku un daļu distances nobrauca kā solo līderis. Lai gan lielā grupa peletonā lielu atrāvienu  nepieļāva un Skujiņam līdz beigām ar iegūto pārsvaru nepietika, viņa veikumu posmā atzinīgi novērtēja gan komandas biedri, gan sāncenši, kas nākamajā dienā pateica kādu labu vārdu. Skujiņš pastāstīja, ka konkurentiem viņš nav nezināms braucējs, tādēļ sāncenši neļāva latvietim tālu atrauties, jo apzinājās, cik tas ir riskanti viņu pašu izredzēm.

  Tūres kopvērtējumā Skujiņš pēc 15 posmiem noslēdz pirmo simtu velobraucienā atlikušo 164 dalībnieku konkurencē. "Tour de France" finišēs Elizejas laukos Parīzē 28.jūlijā.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Riteņbraukšana
  Sports
  Jaunākie
  Interesanti