Riteņbraucējs Liepiņš: Jau šķita, ka būs jābeidz braukt

25 gadus vecajam Emīlam Liepiņam šis gads ir īpaši veiksmīgs. Viņš 13 reizes kāpis uz UCI jeb Starptautiskās riteņbraukšanas rīkoto sacīkšu goda pjedestāliem. Īpaši jāizceļ otrā vieta Azerbaidžānas tūres pirmajā posmā un trešā vieta Hainaņas daudzdienu velobrauciena kopvērtējumā. 

Dobeles riteņbraukšanas skolas audzēknis zēna gados izmēģinājis spēkus arī BMX riteņbraukšanā, pārstāvējis Jelgavas “Mītavas kumeļu” klubu. Izcēlies ar labām sprintera īpašībām, kas palīdzējis izveidot veiksmīgu karjeru un arī nule kā noslēgt līgumu ar britu profesionālo komandu” One Pro Cycling”. Bet vēl pirms nedēļas Liepiņš bija bez līguma un bažīgs par savu sporta nākotni.

Intervija ar riteņbraucēju Emīlu LiepiņuInita Kresa - Katkovska

  “Man jau likās, ka būs jābeidz braukt, jo līguma nav, un jau domāju, ka būs jāiet kaut kur strādāt,” savas bažas intervijā Latvijas Radio atklāja riteņbraucējs.

  Lai gan Liepiņš ir sprinteris, tomēr Hainaņas velobraucienā spēja pārvarēt kalnus, kas nav raksturīgi sprinterim.

  Šo sezonu Liepiņš aizvadīja kā Francijas profesionālās kontinentālās komandas "Delko Marseille Provence KTM" stažieris. Sportists atzina, ka šajā komandā vairāk jācīnās katram par sevi, taču iepriekš, braucot “Rietumu Banka – Rīga”, riteņbraucēji visi jutušies kā komanda.

  Taču aizvadītajā sezonā bijuši arī pārsteigumi. Pirmais pārsteigums bijis, kad, ierodoties sacensību norises vietā, viņam nav ļāvuši nest savu čemodānu, jo esot jādomā tikai par braukšanu. Viņa pienākumos dienu pirms sacensībām bija tikai gulēt, aiziet uz treniņu un uz masāžu. Par pārējo galva nebija jālauza. Bet pēc sacensībām sportistus uzreiz gaidījis lielais komandas autobuss, kurā varēja jau nomazgāties, paēst un pacelt kājas gaisā – darbs jau izdarīts.

  “Šī komanda, ar kuru parakstīju līgumu, ir ar ļoti labu kalendāru. Braukšu visas augstākās sacensības. Nebraukšu “Tour de France” – tur brauc tikai pasaules labākās 20 komandas,” par saviem nākotnes plāniem “One Pro Cycling” pastāstīja Liepiņš.

  Riteņbraucējs arī atklāja, ka Latvijā viņa taktiskā trenera pienākumus pilda kādreizējais pasaules čempions šosejas riteņbraukšanā Romāns Vainšteins, ar kuru jaunajam riteņbraucējam esot ļoti labas attiecības . “Latvijā jau vairs nav neviens ar tādu pieredzi – pasaules čempions. Ļoti vērtīgi, ja ar tādu cilvēku ir kontakts un viņš strādā ar tevi,” pauda Liepiņš.

  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Riteņbraukšana
  Sports
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti