Sporta studija

Sporta studija

Sporta studija

Latvijas sportisti pie jaunās sezonas sliekšņa gaida startu Ziemeļamerikas līgās

Kalnu riteņbraucējs Blūms: Priecājos par sezonā sasniegto stabilitāti

Profesionālajā kalnu riteņbraukšanā vienīgais latvietis Blūms sasniedz stabilitāti, mērķē uz Parīzi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Nīderlandes komandu "CST PostNL Bafang" pārstāvošais Mārtiņš Blūms ir vienīgais latvietis, kurš sevi var saukt par profesionālu kalnu riteņbraucēju. Riteņbraukšanā viņš nonāca septiņu gadu vecumā, BMX disciplīnā sākot braukt Cēsīs, bet vēlāk sportista gaitās pēc traumas pārsēdās uz MTB divriteņa. 

Pāreju no BMX uz kalnu riteņbraukšanu (MTB) Blūms sāka savā dzīvesvietā Priekuļos, kas ir labi zināma, pateicoties slēpošanas un biatlona trasei. Mārtiņš priecājas, ka tik tuvu mājām var trenēties piemērotākā vidē nekā Pierīgā vai citviet Latvijā.

Kalnu riteņbraukšanas olimpiskais kross (XCO) jeb olimpiskais MTB nav gluži tas pats, kas ierastie kalnu riteņbraukšanas seriāli Latvijā. Mārtiņa izlaušanās sezona bija 2017. gadā, kad viņš uzvarēja XCO U-23 Pasaules kausa kopvērtējumā. Pēc šī panākuma viņam piedāvājumu izteica profesionālā Nīderlandes MTB komanda.

Komandu kalnu riteņbraukšanā ir daudz, bet tikai 8–9 no tām pieder sporta veida elitei,

paskaidroja Blūms. Ja katrā komandā tikai 4–6 braucēji, konkurence par tikšanu sastāvā izvēršas ļoti nopietna. 

Olimpisko XCO krosu Mārtiņš raksturo kā izturības sporta veidu ar parasti lielu ātrumu, kalnainām trasēm, akmeņiem un sakņainiem nobraucieniem.

"Reizēm nevar paredzēt, kas notiks," sava sporta veida sacensību neprognozējamību iezīmēja Blūms. "Vienā sezonā diezgan nepatīkami salauzu atslēgas kaulu. Ne gluži parastais lūzums, un nācās izlaist pusotru mēnesi, bet sacensību apritē nopietni atgriezos gandrīz nākamajā sezonā."

Pēc vairākām sezonām, kurās traucēja veselības likstas, 2021. gada sezonā, neskatoties uz zemajiem starta numuriem, Blūms brauca teicami, septiņas nedēļas pēc kārtas sasniedzot atzīstamus rezultātus.

Tieši sasniegtā stabilitāte Mārtiņu priecē visvairāk, un viņš atzīst, ka 4. vietu Eiropas čempionātā no sevis īsti nebija gaidījis. 

"CST PostNL Bafang" sevi raksturo kā komandu, kas sagatavo braucējus olimpiskajām spēlēm. Tā kā Mārtiņš ir vienīgais latvietis Pasaules kausa apritē, pēc Nāciju ranga viņam tikt uz olimpiādi nav iespējams. Vienīgā iespēja ir pasaules čempionāts, bet izšaut vienās sacensībās, kad tas visvairāk nepieciešams, ir sarežģīti. Tas gan nemazina Mārtiņa apņēmību.

"Tas noteikti ir mans mērķis, domāju, tas ir katra sportista mērķis – startēt olimpiskajās spēlēs," uzsvēra Blūms.

Mārtiņš ir 25 gadus vecs un saka, ka īstie spēka gadi vēl tikai priekšā. Pasaules čempions šveicietis Nino Šurters, piemēram, ir 35 gadus vecs.

Blūmam pozitīvi nākotnē ļauj raudzīties tas, ka, pateicoties kāpumam rangā, viņam būs iespēja startēt pirmajās rindās, nevis astes galā, kā līdz šim.

Tas ļauj cerēt uz daudz labākām sezonām ceļā uz olimpisko Parīzi 2024. gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti