Japānas regbisti gūst vēsturisku uzvaru pār skotiem, spēlēs ceturtdaļfinālā. Spožākās epizodes

Mājiniece Japānas izlase svētdien Jokohamā pēdējā spēlē Pasaules kausa izcīņas grupu kārtā ar 28:21 uzvarēja Skotijas regbistus un ieguva pēdējo ceļazīmi uz ceturtdaļfinālu. Japāņi pirmoreiz vēsturē sasniedza Pasaules kausa izslēgšanas kārtu, turklāt paveica to kā apakšgrupas uzvarētāji, nezaudējot nevienā spēlē.

ĪSUMĀ:
Japānas regbisti uzvar 67 000 līdzjutēju skatītajā spēlē
Velsas izlase izcīna pirmo vietu D apakšgrupā
Taifūna sekas liedz aizvadīt Namībijas-Kanādas spēli
Tonga pirms došanās mājās pārspēj ASV izlasi

Japāņi cīņā par ceturtdaļfinālu parāda izcilu regbiju

Otrā puslaika sākumā japāņi A apakšgrupas izšķirošajā spēlē panāca 21 punkta pārsvaru, bet skoti sāka varenu atspēlēšanos, kam laimīgu beigu gan pietrūka. Kā otrās vietas ieguvēji no A apakšgrupas ceturtdaļfinālā iekļuva īri.

Fina Rasela piezemējums izvirza Skotiju vadībā

Spēles sākums veiksmīgāk izvērtās Skotijai, kas 7.minūtē spēja līdz piezemējumam aizvadīt Finu Raselu, bet Greigs Leidlovs ar realizācijas sitienu palielināja rezultātu līdz 7:0.

Japānai pirmo piezemējumu veic Kotaru Macusima

Skoti teicami darbojās aizsardzībā, tomēr 18.minūtē mājinieki pamanījās to uzšķērst. Kotaro Macusima izrāvās līdz ieskaites zonai un piezemēja bumbu, bet Ju Tamura ar realizācijas sitienu atjaunoja neizšķirtu.

Izcilu Japānas uzbrukumu ar piezemējumu noslēdz Keita Inagaki

Teicamas saspēles prasmes japāņi apliecināja 26.minūtē, nodrošinot Keitas Inagaki piezemējumu ieskaites zonas centrā, bet Tamuras realizācijas sitiens mājiniekiem ļāva panākt 14:7.

Pirmā puslaika izskaņā Japānu iedvesmo Kenki Fukuokas piezemējums

Trešo piezemējumu puslaika izskaņā vēl viena teicama uzbrukuma noslēgumā veica Kenki Fukuoka. Lai gan Tamura iepriekš netrāpīja divus soda sitienus, šoreiz viņš nekļūdījās, nodrošinot komandai pārtraukumā 21:7 pārsvaru.

Kenki Fukuoka palielina Japānas pārsvaru ar ceturto piezemējumu

Japānas izlase pieaudzēja pārvaru otrā puslaika sākumā - Fukuoka laukuma centrā cīņā izrāva Krisam Harisam bumbu un solo izrāvienā aizskrēja līdz ieskaites zonai. Tamura pievienoja precīzu realizācijas sitienu, un rezultāts kļuva 28:7.

Skotijas ofensīvā piezemējumu gūst Vilems Nels

Skoti negrasījās padoties un 50.minūtē Vilems Nels ar spēku iestūma bumbu ieskaites zonā. Leidlova realizācijas sitiens ļāva laukuma saimnieku pārsvaru samazināt līdz 28:14.

Intrigu spēlē atdzīvina skota Zandera Fagersona piezemējums

Tikai piecas minūtes vēlāk skotu spiedienu vainagoja Zandera Fagersona piezemējums un Leidlova realizācijas sitiens, panākot 21:28.

Skotijas izlase turpināja uzbrukt, tomēr mājinieki nospēlēja pietiekami pārliecinoši. Turklāt skotiem ceturtdaļfinālam bija nepieciešama uzvara ar astoņu punktu pārsvaru, tādēļ pēdējās minūtēs cīņas iznākums jau bija skaidrs.

Japānas izlase ceturtdaļfinālā spēlēs pret Dienvidāfriku, savukārt Īrijas izlases pretinieki būs jaunzēlandieši.

Velsas regbisti otrajā puslaikā nodrošina uzvaru pār Urugvaju

Iepriekš svētdien Velsas izlase cīņā par pirmo vietu D apakšgrupā ar 35:13 uzvarēja Urugvajas izlasi, kam vairs nebija izredžu iekļūt Pasaules kausa ceturtdaļfinālā, tomēr pastarīte Dienvidamerikas komanda uz atvadām sagādāja favorītiem smagu pārbaudījumu.

Velsas-Urugvajas spēles momenti

Lai grupas tabulas galvgalī apsteigtu Austrāliju, velsiešiem pret Urugvaju bija nepieciešama uzvara, ko izdevās nostiprināt tikai otrajā puslaikā. Dalība ceturtdaļfinālā austrāliešiem un velsiešiem jau bija droša pirms grupu kārtas noslēguma. Cīņā par vietu pusfinālā velsiešu pretinieki būs Francijas regbisti, turpretim Austrālija spēlēs pret Anglijas izlasi.

Nikijs Smits gūst pirmo piezemējumu Velsai

Velsieši ilgstoši uzbruka, spēlējot bumbu dažu metru attālumā no ieskaites zonas, līdz 17.minūtē piezemējums visbeidzot izdevās Nikijam Smitam. Lejs Halfpenijs iesita arī realizāciju un rezultāts pieauga līdz 7:0. Toties urugvajieši pirmā puslaika turpinājumā ar diviem Felipes Berčesi trāpītiem soda sitieniem sešus punktus atguva.

Džoša Adamsa piezemējums palīdz Velsai panākt 14:6

Halfpenijs otrā puslaika sākumā netrāpīja soda sitienu, tomēr Velsas fani varēja uzelpot 49.minūtē, kad laukuma malā līdz brīvam piezemējumam tika Džošs Adamss. Halfpenijs iesita arī realizāciju un Velsas pārsvars sasniedza drošāku 14:6. Urugvajiešiem aizsardzībā darba kļuva arvien vairāk un 65.minūtē viņi uz 10 minūtēm palika mazākumā pēc brīdinājuma Santjago Sivetam. Izdevīgo situāciju Velsa izmantoja nekavējoties, pretinieku pārkāpumu dēļ tiekot pie tehniskā piezemējuma, kas ļāva panākt 21:6.

Germana Keslera piezemējums atjauno cerības Urugvajai

Urugvajieši revanšējās 71.minūtē, līdz piezemējumam izlaužoties Germanam Kesleram un Berčesi trāpot realizācijas sitienu. Velsieši enerģiski metās atspēlēties uz trīs minūtes vēlāk 15 punktu pārsvaru atjaunoja Tomosa Viljamsa piezemējums un Halfpenija realizācija.

Principiālā cīņā par pēdējo piezemējumu izceļas velsietis Garets Deiviss

Jau pēc spēles pamatlaika beigām Velsas uzvaru nostiprināja Gareta Deivisa piezemējums un Halfpenija trāpīts realizācijas sitiens.

Taifūna dēļ atceļ Namībijas-Kanādas spēli

Dienas pirmajā spēlē bija plānots tikties Namībijas un Kanādas izlasēm, tomēr taifūna seku izraisītu drošības apsvērumu dēļ maču atcēla. Rīkotāji informēja, ka plānotajā spēles norises vietā Kamaisi pilsētā netālu no stadiona daudzviet ir zemes noslīdējumi un applūdušas teritorijas. Namībijai un Kanādai B apakšgrupā vairs nebija izredžu pakāpties augstāk par priekšpēdējo vietu.

Ceļazīmes uz ceturtdaļfinālu B apakšgrupā jau iepriekš nodrošināja Jaunzēlande un Dienvidāfrika. Savukārt Namībijas un Kanādas izlases pēc grupu kārtas ceļos mājup.

Tongas izlase no Pasaules kausa izcīņas mājup dodas ar uzvaru pār ASV

Savukārt Tongas izlase pirms došanās mājupceļā ar 31:19 uzvarēja ASV valstsvienību C apakšgrupā, kur mača iznākums vairs neietekmēja vietu sadalījumu cīņā par ceturtdaļfinālu. Uzvara ļāva Tongai saglabāt 4.vietu grupā, turnīra tabulā noturoties priekšā ASV izlasei.

Tongas-ASV spēles momenti

Ar Zigfrīda Fisiihoi piezemējumu spēli sākušie tongieši pirmo puslaiku noslēdza zaudētājos ar 7:12, jo ASV ar diviem piezemējumiem izcēlās Maiks Te'o. Otrā puslaika sākumā ar Sonatanes Takuluas soda sitienu samazinājusi rezultāta starpību, Tongas izlase turpināja ar Malietoas Hingano un Siales Piutau piezemējumiem, kas ļāva saliniekiem nostiprināties vadībā 24:12. ASV saasināja mača galotni ar Eidžija Makgintija piezemējumu 77. minūtē, tomēr spēles izskaņā punktu pielika Tonga, kam piezemējumu veica Telusa Veainu un Piutau iesita realizāciju.

Pirms spēlēm svētdien klusuma brīdī piemin taifūna "Hagibis" upurus - Japānā nedēļas nogalē dabas stihijā dzīvību zaudēja ne mazāk kā 14 cilvēki.

Pasaules kausa izcīņā komandas pirmajā posmā ir sadalītas četrās apakšgrupās un 12 Japānas pilsētās izspēlē apļa turnīru. Pa divām spēcīgākajām katras grupas komandām iekļūs ceturtdaļfinālā. Kausa ieguvēji kļūs zināmi finālā 2.novembrī Jokohamā.