Īrijas regbisti droši uzvar Samoa, sasniedz Pasaules kausa ceturtdaļfinālu. Svarīgākās epizodes

Īrijas regbisti sestdien Japānā ar 47:5 uzvarēja Samoa izlasi pēdējā spēlē Pasaules kausa izcīņas grupas kārtā un garantēja dalību ceturtdaļfinālā. Īri pirmajā puslaikā palika mazākumā, tomēr tas neliedza viņiem gan uzvarēt, gan nodrošināt papildu punktu par četriem piezemējumiem, kas komandu vairs nevar atstāt ārpus izslēgšanas turnīra.

Lai neriskētu palikt ārpus ceturtdaļfināla, Īrijai pēdējā grupas spēlē bija nepieciešama uzvara ar papildu punktu par vismaz četriem piezemējumiem.

Rorijs Bests gūst Īrijai pirmo piezemējumu

Nekavējoties ķeroties pie lietas, Īrijas izlase jau 4.minūtē veica pirmo piezemējumu - pēc sānu iemetiena bumbu ieskaites zonā nogādāja Rorijs Bests. Džonijs Sekstons trāpīja arī realizācijas sitienu un rezultāts kļuva 7:0. Samoa izlase drīz palika uz 10 minūtēm mazākumā pēc Seilalas Lama brīdinājuma un Īrijas izlase 9.minūtē tika pie Tadža Fērlonga veikta otrā piezemējuma. Sekstona realizācijas sitiens ļāva īriem panākt 14:0.

Rezultatīvais Džonijs Sekstons panāk Īrijai 21:0 pārsvaru

Pirmā puslaika vidū īru uzbrukumā saspēli ar piezemējumu noslēdza Sekstons un pats arī iesita realizāciju.

Seilala Lams nodrošina vienīgo Samoa piezemējumu

Savu iespēju tikt līdz piezemējumam izmantoja arī Samoa izlase, Lamam 26.minūtē samazinot pretinieku pārsvaru (21:5).

Bandija Aki pārkāpums atstāj Īriju mazākumā

Īriem vēl nepatīkamāk situācija izvērtās trīs minūtes vēlāk, jo par nepareizu tvērienu noraidīja Bandiju Aki, kas komandu līdz spēles beigām atstāja mazākumā.

Pirmo puslaiku īri noslēdz ar savu ceturto piezemējumu

Tomēr līdz sev tik nepieciešamajam ceturtajam piezemējumam puslaika izskaņā tika īri, Sekstonam panākot 26:5.

Džordana Lamūra piezemējums ļauj Īrijai veiksmīgi turpināt spēli pēc pārtraukuma

Viena spēlētāja pārsvaru samoāņiem neizdevās pārvērst sev labvēlīgā rezultātā, jo vairāk arvien uzbruka Īrijas izlase, kam Džordana Larmūra piezemējums un Sekstona realizācijas sitiens 49.minūtē ļāva sasniegt 33:5. Ilgstošs Īrijas spiediens 65.minūtē vainagojās ar Sīdžeja Standera piezemējumu un Džoja Kārberija realizāciju.

Īru uzvaru nostiprina Endrjū Konveja piezemējums

Piecas minūtes vēlāk Kārberijs ar kāju iespēlēja bumbu ieskaites zonā, kur piezemējumu nokārtoja Endrjū Konvejs. Kārberijs ar realizācijas sitienu palielināja pārsvaru līdz 47:5.

Pēdējā spēlē A apakšgrupā svētdien paredzēts tikties Japānai un Skotijai, bet vēl nav zināms, vai abām komandām izšķirošais mačs varēs notikt taifūna "Hagibis" dēļ. Otru ceļazīmi uz ceturtdaļfinālu grupā iegūs Japānas un Skotijas spēles uzvarētāji. Tiesa, Japānai ir iespēja iegūt otro vietu grupā arī ar zaudējumu, ja rezultāta starpība nepārsniegs septiņus punktus un Skotijas izlase nenopelnīs papildu punktu par četriem piezemējumiem. Ja grupā pēdējā spēle taifūna dēļ nenotiks, tālāk tiks japāņi.

Taifūna dēļ sestdien nenotika gan Anglijas un Francijas, gan Jaunzēlandes un Itālijas spēle. Anglijas un Francijas izlases jau pirms paredzētās pēdējās spēles C apakšgrupā nodrošināja dalību pirmajā izslēgšanas kārtā. Turpretim Itālijas regbistiem B apakšgrupā vēl bija cerības uz ceturtdaļfinālu, lai gan Tojotā spēlē pret pasaules ranga līderi Jaunzēlandi viņi ne tuvu nebūtu favorītu lomā.

Pasaules kausa izcīņā komandas pirmajā posmā ir sadalītas četrās apakšgrupās un 12 Japānas pilsētās izspēlē apļa turnīru. Pa divām spēcīgākajām katras grupas komandām iekļūs ceturtdaļfinālā. Kausa ieguvēji kļūs zināmi finālā 2.novembrī Jokohamā.