Latvijā atgriežas ratiņkērlinga izlases spēlētāji

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Jau svētdien no ziemas paraolimpiksajām spēlēm Pekinā atgriezās pirmie Latvijas ratiņkērlinga izlases pārstāvji – spēlētāji Ojārs Briedis un Sergejs Djačenko, kā arī treneri Arnis Veidemanis, Rihards Jeske un fizioterapeite Signe Rinkule, vēsta Latvijas Paralimiskā komiteja.

Briedis, kaut noguris, tomēr ar smaidu atzina: “No Pekinas esmu atvedis līdzi turienes sajūtas, kas ir pilnīgi citādas. Visi ir pozitīvi, draudzīgi noskaņoti, neatkarīgi no tautības, cits citam cenšas palīdzēt.”

Latvijas Ratiņkērlinga izlases galvenais treneris Arnis Veidemanis aicināja visus, kam ir paticis spēles vērot tiešraidē, nekautrēties un sākt pašiem nodarboties ar šo aizraujošo sporta veidu: “Galvenais ir sākt! Vislabākais, ka guvām pārliecību – varam izdarīt daudz un noteikti vēl labāk! Nākotnē, domāju, varētu mainīties komandas sastāvs, lai gūtu panākumus nākamajās ziemas paralimpiskajās spēlēs.” 

Izlases otrais treneris Rihards Jeske norādīja: “Šī ir pirmā pieredze, un tā ir ļoti vērtīga. Noteikti gatavosimies nākamajām paralimpiskajām spēlēm.”

Uz jautājumu, ko treneri darīs, pārrodoties mājās, Rihards Jeske atbildēja, ka noteikti vispirms izgulēsies. Arnis Veidemanis piebilda, ka jau lidostā ir radusies māju sajūta, jo šeit ir Latvija, mājās satiekot savus tuviniekus, kļūs vēl labāk, vēl gaišāk. 

Latvijas Ratiņkērlina izlases startus Pekinā nevar norobežot no kara Ukrainā, jo tieši mūsu valsts izlase pēdējās nedēļas laikā ir ieguvusi plašu atpazīstamību visā pasaulē saistībā ar lēmumu atteikties no spēles ar Krievijas valstsvienību. Latvija ir pirmā valsts, kuras sportisti paralimpiskajās spēlēs pauda reālu atbalstu Ukrainai un nosodījumu Krievijas agresijai. Īsi pēc Latvijas valstsvienības paziņojuma no spēles ar Krieviju atteicās arī Igaunija, savukārt par potenciāli līdzīgu soli informēja Šveices un Kanādas valsts pārstāvji. Pēc daudzu valstu paralimpisko komiteju un sportistu neapmierinātības ar sākotnējo Starptautiskās Paralimpiskās komitejas lēmumu atļaut Krievijas un Baltkrievijas sportistiem startēt zem neitrāla karoga, Starptautiskā Paralimpiskā komiteja savu lēmumu mainīja, nosakot, ka Krievijas un Baltkrievijas komandas šī gada ziemas paralimpiskajās spēlēs piedalīties nevarēs.

Latvijas Ratiņkērlinga izlases lēmums atteikties no spēles ar Krievijas valstsvienību izpelnījies plašu ārvalstu mediju atzinību, kā arī atbalstu sociālajās vietnēs, Latvijai saņemot uzslavas par drosmīgo un pamatoto soli. 

Par komandas lēmumu nespēlēt ar Krievijas komandu Veidemanis neilgi pēc nosēšanās Rīgas lidostā atzina: “Mēs jau pirms spēlēm runājām par šo varbūtību. Gan Latvijas Kērlinga asociācija, gan Latvijas Paralimpiskā komiteja atļāva pašiem sportistiem lemt, kā rīkoties. Tāpēc paldies, ka nekas nebija uzspiests. Savstarpēji izdiskutējām un nonācām pie kopsaucēja nespēlēt ar Krievijas ratiņkērlinga komandu. Nevienu brīdi nenožēlojām savu lēmumu, jo mēs panācām pirmo grūdienu, kura dēļ sāka par to runāt un sašutums par Krievijas iebrukumu Ukrainā auga un auga… Protams, ukraiņi mūs atbalstīja, tomēr lielāks morālais atbalsts ar mūsu lēmumu tika sniegts viņiem – jo, redzot ukraiņu sportistu sejas, bija smagi noskatīties. Kāds izmisums bija redzams!”

Izlases otrais treneris Rihards Jeske norāīja: “Starptautiskajai Paralimpiskajai komitejai ir negatīva pieredze ar Krievijas sportistu atstādināšanu dopinga skandāla dēļ 2014. gadā. Bija daudz tiesvedību, tāpēc arī tagad lēmums izslēgt Krievijas un Baltkrievijas izlases no ziemas paralimpiskajām spēlēm viņiem nebija viegls. Taču, pateicoties arī citu valstu paralimpiskajām vienībām, Starptautiskā Paralimpiskā komiteja uzdrīkstējās pieņemt šādu lēmumu.”

Jau ziņots, ka Ratiņkērlinga komanda pirmo reizi piedalījās ziemas paralimpiskajās spēlēs un sīvā konkurencē izcīnīja 9. vietu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti