Sporta ziņas

Starptautiskās Sporta deju federācijas reitinga sacensības "Rīga Open 2023". Juris Zeiza un Eva Grāvere

Sporta ziņas

Latvijas hokeja Virslīgas spēle "PRIZMA" - "Kaunas City"

LPK aicinās Eiropas valstis nepiedalīties paraolimpiskajās spēlēs Parīzē 2024

Latvijas Paralimpiskās komitejas vadītāja: Krievija labvēlīgu balsojumu panāk ar aktivitātēm Āfrikā

Par Krievijas un Baltkrievijas sportistu pielaišanu startam neitrālā statusā 2024. gada Parīzes paralimpiskajās spēlēs nobalsoja 74 valstis. Latvijas Paralimpiskās komitejas ģenerālsekretāre Liene Apine intervijā Latvijas Televīzijā sacīja, ka Krievija sev labvēlīgus lēmumus ierasti panāk, izkārtojot sev atbalstu Āfrikas valstīs, līdzekļus daudz nešķirojot.

Latvijas delegācija uz Starptautiskās Paralimpiskās komitejas asambleju Bahreinā neieradās, jo laikus saprata, ka tajā piedalīsies arī Krievijas pārstāvji. Cerības uz kvoruma nesavākšanu asamblejā izgaisusi Eiropas valstu pārstāvju lētticības dēļ, daudziem nenoticot Krievijas dalības iespējai.

"Viņi neticēja, kad mēs teicām, ka tur ir krievi. Kad viņi ieraudzīja, – krievi bija noslēpti citā viesnīcā, viņi nebija tajā pašā viesnīcā, kur visi citi, – viņi teica, ka tas ir kā nazis mugurā," teica Apine. "Kur mums ir garantija, ka tas krievu sportists, kurš tagad ir paralimpietis, nav bijis tas, kurš [Ukrainā] Bučā kādu šāva vai vēl pirms gadiem četriem, pieciem karoja Donbasā un šāva ukraiņus. Tagad viņš varonīgi cīnīsies par zelta medaļu Parīzē – par to vajag aizdomāties."

Latvijas pārstāvji centīsies panākt vienotu visas Eiropas pretdarbību, kas varētu būt arī kopīga nepiedalīšanās paralimpiskajās spēlēs.

Starptautiskā Paralimpiskā komiteja pērn novembrī Berlīnē uz laiku apturēja Krievijas un Baltkrievijas darbību organizācijā.

"Jau tad Āfrikas valstis atzina, ka Krievijas diplomātiskais serviss strādā, tiek piedāvāta nauda par attiecīgu balsojumu. Domāju, ka tas notika arī šajā gadījumā," teica Apine. 

Apine uzskata, ka arī Latvijas Olimpiskajai komitejai jābūt gatavai līdzīgiem notikumiem 15. oktobrī Starptautiskās Olimpiskās komitejas asamblejā Indijā – valstī, kas pret Krieviju nav vērsusi sankcijas un Krievijas pārstāvji tur drīkst uzturēties.

Krievijas pilna mēroga militārs iebrukums Ukrainā sākās pirms 2022. gada Pekinas ziemas paralimpiskajām spēlēm. Atklāšanas ceremonijas priekšvakarā Krievija un Baltkrievija tika izslēgtas no sacensībām. Latvijas pārstāvji bija vieni no pirmajiem, kuri atteicās sacensties ar agresorvalstu pārstāvjiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti