Stokholma oficiāli aizpilda 2026.gada ziemas olimpisko spēļu kandidatūras nākamā posma pieteikumu

Zviedrijas Olimpiskā komiteja oficiāli aizpildījusi Stokholmas-Ores kandidatūras nākamā posma pieteikumu 2026.gada ziemas olimpisko spēļu rīkošanai.

Pieteikums Starptautiskajai Olimpiskajai komitejai (SOK) tika aizsūtīts ar elektroniskā pasta starpniecību. Papildu 200 dokumenti tiks nosūtīt ar kurjera starpniecību.

Šonedēļ Zviedrijas valdība arī sniedza prasītās drošības garantijas, kas iekļauj arī vīzu jautājumu. Pašas spēles netiks finansētas no Zviedrijas valsts budžeta, bet gan no SOK iemaksām, privātajiem investoriem un biļešu tirdzniecības.

Kopējais budžets tiek lēsts 13 miljardu zviedru kronu (1,24 miljardu eiro apmērā).

Šonedēļ savas garantijas sniedza arī Latvijas valdība.

Uz 2026.gada Olimpiādes rīkošanu pretendē Zviedrijas galvaspilsēta Stokholma, kas renes sporta veidus plāno aizvadīt Siguldā esošajā kamaniņu trasē, kā arī Itālijas pilsētas Milāna un Kortīna d'Ampeco.

Olimpisko spēļu mājvieta 2026.gada olimpiskajām spēlēm tiks izraudzīta 24.jūnijā Šveices pilsētā Lozannā, kur notiks SOK 134.sesija.

Olimpiādes saimnieces tiks izraudzīta SOK individuālo biedru balsojumā. Šo biedru ir 96, bet trīs nāk no Itālijas, kamēr divi ir no Zviedrijas - viņiem gan nebūs ļauts piedalīties 2026.gada olimpisko spēļu mājvietas noteikšanas procesā. Starp individuālajiem biedriem nav neviena Latvijas pārstāvja.

Pērnā gada Ziemas olimpisko spēļu mājvietai Phjončhanai no Dienvidkorejas savulaik rīkot četrgades nozīmīgāko forumu bija tikai divas konkurentes - Minhene (Vācija) un Ansī (Francija), kamēr Ķīnas galvaspilsēta Pekina uzvarēja cīņā par tiesībām rīkot 2022.gada Ziemas olimpiskās spēles ar tikai vienu citu pilsētu - Almati Kazahstānā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti