Pēcpusdiena

Šonakt gaidāms "zvaigžņu lietus"

Pēcpusdiena

Kas notiek Krimā?

Latvijas Peldēšanas federācijas prezidents Kaspars Pone RIO ar trenera akreditāciju

Pone: Tieši LOK rīkojās neētiski un neprofesionāli

Latvijas medijos sacelta vētra par faktu, ka uz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm nav devies Latvijas peldētājas Aļonas Ribakovas treneris Germans Jakubovskis, toties tur atrodas Latvijas Peldēšanas federācijas prezidents Kaspars Pone. Peldēšanas federācijas biedri apsver domu pieprasīt Pones atstādināšanu no amata, savukārt pats prezidents paudis, ka ažiotāža ir sacelta nevietā, un vainojama šajā situācijā esot Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK).

Pone informācijā medijiem norādījis, ka Latvijas Peldēšanas federācija (LPF) ir darījusi visu iespējamo, lai Jakubovsks kopā ar savu audzēkni varētu piedalīties   olimpiskajās spēlēs Riodežaneiro vai vismaz būtu klāt dienā, kad sportiste izies uz startu.

“Ar LPF valdes lēmumu par Latvijas peldēšanas pārstāvju sastāvu dalībai Rio 2016 Latvijas Olimpiskajai komitejai tika iesniegts saraksts piecu cilvēku sastāvā – divi sportisti (Uvis Kalniņš, Aļona Ribakova), viens komandas pārstāvis (LPF prezidents Kaspars Pone) un divi treneri (Deivs Kolinss, Germans Jakubovskis). Dalībnieku saraksts tika iesniegts prioritārā secībā atbilstoši delegātu uzdevumiem un veicamajām aktivitātēm olimpisko spēļu laikā. Informēju, ka ar LOK Izpildkomitejas lēmumu visi pieci dalībnieki tika apstiprināti iekļaušanai Latvijas delegācijas sastāvā. Tālākā atbildība par šo sportistu, treneru un komandas pārstāvju dalību olimpiādē ir LOK kompetencē,” uzsvēris Pone.

Viņš pauda uzskatu, ka LOK prezidenta Aldona Vrubļevska izteikumi par LPF prezidenta neētisku rīcību ir netaisni, un tieši LOK rīkojusies neētiski un neprofesionāli, apstiprinot visus pieteiktos dalībniekus un pēc tam nenodrošinot visu pārstāvju ierašanos Rio.

“Vēl vairāk – Vrubļevskis arī pēc šīm izmaiņām telefoniski apstiprināja, ka treneris Jakubovskis tiks komandēts uz Rio, viņam tiek meklēta aviobiļete un treneris būs Rio līdz viņa audzēknes startam olimpiskajās spēlēs – 10. augustam. Ņemot vērā šo informāciju un LOK prezidenta solījumus, biju pārliecināts, ka treneris Jakubovskis ieradīsies Rio, jo par pretējo nedz LPF, nedz es personiski netiku informēts,” norādīja Pone.   

LPF prezidents arī uzsvēra, ka pēc publiski pieejamās informācijas ir skaidrs, ka Jakubovskis nav vienīgais no akreditētajiem treneriem, kuri nedodas uz Rio. “Ņemot vērā šos apstākļus, kā arī sportistes iespējas cīnīties par iekļūšanu pusfinālā, tad šī trenera atrašanās galīgi nebija prioritāra un būtiska,” pauda Pone.

Komentējot izskanējušās ziņas medijos, ka Latvijas Peldēšanas federācijas biedri apspriež Pones demisijas prasīšanu, federācijas ģenerālsekretārs Aivars Platonovs Latvijas Radio raidījumam "Pēcpusdiena” atbildēja, ka federācijā nekādu dokumentu neesot bijis.

Savukārt Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktors Edgars Severs paskaidroja, ka federācijas prezidents drīkst braukt uz olimpiskajām spēlēm, taču ne uz treneru vai sportistu rēķina. Turklāt vēl paliek jautājums, kurš apmaksāja Pones ceļa un uzturēšanās izdevumus. Ja tas ir noticis par valsts vai LOK līdzekļiem, tad tie būtu jāatmaksā.

Skeletona treneris, Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas valdes loceklis Dainis Dukurs, kurš kā Latvijas Olimpiskās komitejas arī balsoja par sastāvu, kas tagad atrodas Rio, sacīja, ka trauksme par trenera neaizbraukšanu bija jāceļ nevis Brazīlijā, bet vēl Latvijā. Viņš gan piezīmēja, ka tad, kad Pone prezentējis peldēšanas komandas sastāvu uz Brazīliju, neviens neesot cīnījies, lai Jakubovskis neaizbrauktu. Acīmredzot, „kaut kas nav salicies”, pieļāva Dukurs, vaicāts, kāpēc Jakubovskis bija Latvijā, nevis Brazīlijā peldētājas Aļonas Ribakovas starta laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt