Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Jāni Rozīti

Rīta Panorāma

Intervija ar Robertu Zīli

Intervija ar Latvijas Olimpiskās komitejas prezidentu Aldonu Vrubļevski

LOK cer uz papildu finansējumu basketbola izlasei un dopinga pārbaudēm

Gatavojoties augustā paredzētajām Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, būtu nepieciešams valsts papildu finansējums, lai nodrošinātu vīriešu basketbola valstsvienības sagatavošanos un dalību kvalifikācijas turnīrā, kā arī segtu izmaksas par papildu dopinga pārbaudēm ārzemēs dzīvojošajiem sportistiem, piektdien Latvijas Televīzijas "Rīta Panorāmā" teica Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis.

Lai izvairītos no nejaušību izraisītiem nepatīkamiem pārsteigumiem, vēl pirms Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm jūnijā un jūlijā Latvijas olimpiešiem paredzēts veikt papildu dopinga pārbaudes. Ar pašlaik nodrošināto finansējumu pietiks, lai pārbaudītu sportistus, kas lielākoties uzturas Latvijā. Toties, lai veiktu pārbaudes ārzemēs dzīvojošajiem nedaudz vairāk kā 10 atlētiem, vajadzēs papildu apmēram 35 000 eiro, pastāstīja Vrubļevskis. 

Savukārt vīriešu basketbola valstsvienība jūlijā Serbijā spēlēs olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā, un LOK prezidents cer, ka valdība piekritīs piešķirt papildu finansējumu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, lai komanda varētu sagatavoties un godam piedalīties. Tam vajadzīgi 196 000 eiro. 

Par šāda papildu finansējuma nepieciešamību vispirms jālemj Latvijas Nacionālās sporta padomes (LNSP) sēdē, bet tālāk jautājumu jau varētu skatīt vadībā. 

Vrubļevskis prognozē, ka olimpiskajā Rio Latvijas delegācijā būs 30 līdz 35 atlēti individuālajos sporta veidos. Spēcīgākajiem Latvijas sportistiem viss nepieciešamais gatavošanās budžets ir nodrošināts. 

Lielākas pārdomas LOK prezidentam raisa gatavošanās 2018.gada ziemas olimpiskajām spēlēm Phjončhanā, jo nākamgad valsts budžeta projektā augstu sasniegumu sportam paredzēts būtisks samazinājums par 20 procentiem. Nākamais gads ziemas sporta veidos būs izšķirošs gatavošanās procesā, bet argumenti iespējamai budžeta samazināšanai esot formāli un birokrātiski.

LOK ģenerālās asamblejas sesijā piektdien plāno pieņemt rezolūciju, kurā lūgtu valdībai 2017.gadā saglabāt budžetā sporta finansējumu šī gada līmenī. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti