Latviju Eiropas jaunatnes olimpiādē pārstāvēs 34 sportisti, karognesēja būs džudiste

Latvija Eiropas jaunatnes olimpiādē jūlijā Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku būs pārstāvēta ar plašu komandu – 34 sportistiem, kuri piedalīsies septiņos no 10 sacensību programmā iekļautajiem sporta veidiem, trešdien informēja Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK).

Delegācijas karogu LOK prezidents Aldons Vrubļevskis pasniedza jaunatnes izlases džudo cīkstonei Unai Dolgiļevičai, kura ir viena no labākajām junioru grupā gan Latvijā, gan Eiropā. Dolgiļeviča būs Latvijas karognesēja 15. Eiropas Jaunatnes olimpiādes atklāšanas ceremonijā. Lēmumu par karognesēju pieņēma visu Latvijas komandā iekļauto sporta veidu treneri.

Dolgiļeviča šogad sevi apliecināja kā viena no labākajām džudistēm svara kategorijā līdz 70 kilogramiem - jaunās sportistes rēķinā ir divas godalgotas vietas Eiropas kadetu kausa posmos – sudrabs un bronza, kā arī vasarā izcīnīta sudraba godalga Eiropas kadetu čempionātā.

Latvijas jaunatnes olimpiskās komandas prezentācijas pasākumā jaunieši trešdien Rīgā iepazinās viens ar otru, uzzināja praktisku informāciju, kā arī noklausījās semināru par dopingu un kontroles procedūrām. LOK prezidents Vrubļevskis uzsvēra, ka jauniešiem ir svarīgi sajust burvīgo gaisotni, kas valda olimpiskajos pasākumos un viņš cer, ka tas palīdzēs jaunajiem talantiem izvēlēties pareizo ceļu turpmākajā dzīvē.

"Vēlos, lai jaunie sportisti un talanti olimpiādē Baku pierāda sevi, dara visu iespējamo pēc labākās gribas, sasniedz savus labākos rezultātus un mājās atgriežas apmierināti un iedvesmoti turpmākiem darbiem," Vrubļevski citēja LOK. 

Savukārt Latvijas jaunatnes olimpiskās delegācijas vadītājs Juris Titovs atgādināja, ka pēc sporta veidu klāsta un ceremonijām Eiropas jaunatnes olimpiāde līdzinās olimpiskajām spēlēm. Tiek izmantota olimpiskā simbolika un atribūtika, kā arī ievērotas olimpisko spēļu tradīcijas. Titovs sagaida, ka konkurence olimpiādē būs ļoti spēcīga, taču jaunajiem talantiem, pārstāvot savu valsti, būs vienreizēja iespēja mācīties un iegūt unikālu pieredzi.

Individuālajos sporta veidos Latvija būs pārstāvēta vieglatlētikā, peldēšanā, vingrošanā, tenisā, džudo, cīņā un riteņbraukšanā, bet nepiedalīsies sporta spēļu veidos. Ierasti lielākā pārstāvniecība būs vieglatlētikā, kurā startēs 11 Latvijas sportisti. Džudo piedalīsies astoņi jaunie talanti, riteņbraukšanā un cīņā sacentīsies attiecīgi seši un trīs sportisti, bet pa diviem atlētiem būs vingrošanas, peldēšanas un tenisa sacensībās.

Latvijas jaunos olimpiešus uz Baku pavadīs un padomus sniegs 15 treneri. Olimpiādē piedalīsies arī Latvijas trīs starptautiskās kategorijas tiesneši, kuri vērtēs vingrošanas un cīņas sacensības.

Eiropas jaunatnes olimpiāde notiek ik otro gadu. Atklāšanas ceremonija paredzēta svētdien, 21.jūlijā, bet noslēgums būs 27.jūlijā. Sacensībās startēs 50 Eiropas valstu jaunie sportisti vecumā no 14 līdz 18 gadiem. 

Latvijas sportisti piedalījušies visās Eiropas jaunatnes olimpiādēs, izņemot pirmo, un kopumā ir izcīnījuši vairāk nekā 30 medaļu. Pirmo olimpisko pieredzi šajās sacensībās guvuši vairāki Latvijā labi zināmi sportisti – vieglatlēti Jeļena Prokopčuka (1993), Staņislavs Olijars (1995), Līga Kļaviņa (1997), Inga Kožarenoka (1999), Ilze Gribule (2001), Poļina Jeļizarova (2005), Rita Obižājeva (2005), Laura Ikauniece (2009), peldētāji Margarita Kalmikova (1993) un Romans Miloslavskis (1999), riteņbraucējs Indulis Bekmanis (2005) un tenisiste Aļona Ostapenko (2011).

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti