Sporta ziņas

Ar Portugāles triumfu noslēdzies Francijā notiekošais Eiropas čempionāts futbolā

Sporta ziņas

5. Latvijas čempionāts „3 pret 3 basketbolā”

Latvijas olimpiskajā delegācijā vēl jāaizpilda dažas atlikušās vakances

Latvijas olimpiskajā delegācijā vēl jāaizpilda dažas atlikušās vakances

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) ceturtdien nosauks delegācijas sastāvu startam vasaras olimpiskajās spēlēs Riodežaneiro, bet pāris sporta veidos nacionālām federācijām vēl jāpieņem gala lēmums par dažiem sportistiem. Olimpiskā kvalifikācija sportistiem noslēdzās 11.jūlijā un līdz trešdienai visām vasaras sporta veidu federācijām bija jāiesniedz kandidātu saraksts dalībai olimpiskajās spēlēs, kas no 5. līdz 21.augustam notiks Brazīlijā. Tomēr ir federācijas, kas izšķirošā lēmuma pieņemšanu vēl grib apspriest LOK izpildkomitejā ceturtdien.

Pirms četriem gadiem Londonas olimpiskajās spēlēs Latvijas delegācijas pieteikumā bija 46 sportisti, bet uz starta stājās 45 no viņiem, jo sprinteris Ronalds Arājs mēnesi pirms starta Eiropas vieglatlētikas čempionātā guva Ahileja cīpslas traumu. Vēsture atkārtojas, jo arī šoreiz sporta karalienes vieglatlētikas sastāvā būs robi, kontinenta meistarsacīkstēs gūtā ceļgala trauma liegs uz Rio doties šķēpa metējai Līnai Mūzei.

Latviju Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs, visticamāk, pārstāvēs 30 sportisti. Līdz šim pēc neatkarības atjaunošanas Latvijai vispieticīgāk pārstāvētās vasaras olimpiskās spēles bija 2004.gadā Atēnās, kad piedalījās 32 sportisti 11 sporta veidos, tomēr tieši tās bija sekmīgākās, jo tika gūtas četras sudraba godalgas.

Latvijas komandā jaunākā sportiste būs 17 gadus vecā burātāja Ketija Birzule, bet par vecāko dalībnieci kļūs pieredzējusī maratonskrējēja Jeļena Prokopčuka, kura olimpiskajās spēlēs atgriezīsies pēc 12 gadu pārtraukuma un septembrī svinēs 40 gadu jubileju. Viena no vecākajiem izlases sportistēm varētu būt arī 35 gadus vecā maratona skrējēja Ariana Hilborna, kas jau divus gadus ir Latvijas pilsone un arī starptautiskajās sacīkstēs skrējusi zem Latvijas karoga. Amerikāņu izcelsmes sportiste joprojām ir viena no četrām maratonistēm, kas pretendē uz trim vietām olimpiādē.

Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) izlašu direktors Dmitrijs Miļkevičs Latvijas Radio pastāstīja, ka LVS valde savu lēmumu jau pieņēma, bet gaida LOK apstiprinājumu. Miļkevičs uzsvēra, ka Hilborna nav ārzemniece, bet sportiste, kas jau pārstāvējusi Latviju. LVS uzskata, ka jāstartē skrējējām ar labāko rezultātu, kas nodrošinātu vietu olimpiskajā sastāvā arī Hilbornai.

Vieta izlasē vēl nav garantēta arī 34 gadus vecajam šosejas riteņbraucējam Aleksejam Saramotinam. Viņš par vietu olimpiskajā izlasē turpina cīnīties ar Gati Smukuli, lai pierādītu, ka šobrīd ir labākā sportiskajā formā. Abi pretendenti šonedēļ startē Polijas velobraucienā. Latvijas Riteņbraukšanas federācijas pārstāvis Toms Markss uzsvēra, ka Polijas velobrauciena rezultāti noteikti nebūs izšķirošie, un lēmums paliks izlases trenera Vitālija Smirnova ziņā.

Viena no Latvijas galvenajām medaļu pretendentēm Olimpiādē būs cīkstone Anastasija Grigorjeva, divkārtējais olimpisko spēļu čempions BMX Māris Štrombergs, maratoniste Jeļena Prokopčuka, šķēpmetēji Madara Palameika un Zigismunds Sirmais, daudzcīņniece Laura Ikauniece-Admidiņa un pludmales volejbolisti Aleksands Samoilovs un Jānis Šmēdiņš.

Latvieši startēs arī citu valstu nacionālajās izlasēs - akadēmiskajā airēšanā Īriju pārstāvēs Sanita Pušpure, smaiļošanā sacentīsies Turcijas pilsonību pieņēmusī Lāsma Liepa, kura jau izcīnīja zelta medaļu Eiropas čempionātā. Labas izredzes pārstāvēt Norvēģiju  ir šosejas riteņbraucējai Vitai Heinei, kura nesen izcīnīja divas zelta medaļas šīs valsts čempionātā.

Pēc provizoriskā kalendāra, pirmie Latvijas sportisti cīņas Riodežaneiro sāks nākamajā dienā pēc atklāšanas ceremonijas, kad startēs sacensības pludmales volejbolā un tenisā, kā arī grupas braucienā sacentīsies šosejas riteņbraucēji. Pilns delegācijas sastāvs startam Rio būs zināms ceturtdien ap pusdienas laiku pēc LOK izpildkomitejas sēdes.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Olimpiskā kustība
Sports
Jaunākie
Interesanti