Baltieši sāk krāt medaļas, Latvija pagaidām vēl tukšā

Riodežaneiro olimpisko spēļu sestajā sacensību dienā beidzot medaļu rēķinu atklāja Baltijas valstis – airēšanā pie dārgmetālu godalgām tika igauņi un lietuvieši. Diemžēl Latvijas medaļu klāstā vēl pagaidām tukšums.

Pie olimpiskās bronzas vīru pārairu četriniekos tika kaimiņi igauņi Andrejs Jamsa, Allars Raja, Tonu Endreksons un Kaspars Taimso. Zelts Vācijas četriniekam Filipam Vendei, Lauricam Šofam, Karlam Šulcem un Hana Grūnem, kuri 2000 metru distanci veica sešās minūtēs un 6,81 sekundē. Otrajā vietā ierindojās Austrālijas airētāji. Igauņi piekapās olimpiskajiem čempioniem 1,44 sekundes.

Baltijas valstis turpināja papildināt olimpisko medaļu klāstu. Šoreiz to paveica lietuvieši. Dāmu pārairu sacensībās lietuvietes Donata Vištaraite un Milda Valčukaite izcīnīja bronzas godalgu, olimpiskajām čempionēm no Polijas Nataljai Madajai un Magdalenai Fularčukai-Kozlovskai piekāpjoties 3,66 sekundes. Zelta medaļas ieguvējas 2000 metru distanci veica septiņās minūtēs un 40,10 sekundēs. Sudrabs aizceļoja uz Lielbritāniju.

Savukārt vīru konkurencē lietuvieši tika pie sudraba – to izcīnīja Mindaugs Griškonis un Sauļus Riters, piekāpjoties vien olimpiskajiem čempioniem no Horvātijas Martinam un Valetam Sinkovičiem. Bet par bronza godalgas ieguvēju kļuva Norvēģija.

Dāmu konkurencē airēšanā četrinieku sacensībās uzvaras laurus plūca Vācija – Annekatrīna Tile, Karīna Beāra, Jūlija Līra un Līza Šmidla, kuras distanci veica sešās minūtēs un 49,39 sekundēs. Sudrabs aizceļoja pie Nīderlandes airētājām, pie bronzas medaļām tika Polijai.

Divniekos kungiem zelts Jaunzēlandes airētājiem Ērikam Marejam un Hamišam Bondam, sudrabs Dienvidāfrikas airētājiem, bet bronza Itālijai.

Vieglsvaru četrinieku sacensībās triumfēja Šveice – šīs valsts airētāji Lukass Trames, Simons Nīpmans, Mario Gīrs un Simons Širhs apsteidza sudraba godalgas ieguvējus no Dānijas, bet bronza tika Francijas airētājiem.

Airēšanas slalomā kanoe divniekiem triumfēja Slovākijas sportisti Ladislavs un Peters Škantāri. Sudraba medaļas šajā disciplīnā izcīnīja Lielbritānija, bet bronzu – Francija.

Airēšanas slalomā smailītēm vieniniekiem dāmu konkurencē zelta godalgu izcīnīja spāniete Majalena Šuro. Sudrabs Jaunzēlandei, bet bronza Austrālijai.

Šaušanā 50 metru distancē sievietēm olimpisko zeltu izcīnīja Barbara Engledere no Vācijas, kura finālā nopelnīja 458,6 punktus. Tikai par 0,2 punktiem no viņas atpalika sudraba medaļas ieguvēja ķīniete Džana Biņbiņa. Arī bronzas medaļa aizceļo uz Ķīnu – to savai valstij nopelnīja šāvēja Du Li.

Loka šaušanā individuālajās sacensībās dāmām pārākā izrādījās Dienvidkorejas sportiste Čana Hjejina, kura finālā pārspēja Vācijas loka šāvēju Līzu Unrū. Bet bronzas medaļa arī Dienvidkorejai – to izcīnīja Ki Bobaje.

ASV zelta medaļām bagātāku darīja vingrotāja Simona Bailsa, kura triumfēja individuālajās sacensībās daudzcīņā. Arī sudrabs ASV, bet pie bronzas tika Krievijas vingrotājai Alija Mustafina.

Lielbritānijas treka riteņbraucēji Filips Haindess, Džeisons Kenijs un Kelams Skiners izcīnīja zelta medaļu komandu sprintā vīriešiem, aiz sevis atstājot sudraba medaļniekus jaunzēlandiešus. Savukārt bronzu izcīnīja Francijas riteņbraucēji.

Kopš 1924. gada olimpiskajās spēlēs atgriezās regbijs, taču regbija-7 formātā. Par pirmajiem olimpiskajiem čempioniem šajā sporta veidā kļuva Fidži izlase, kas finālspēlē ar 43:7 (29:0) sagrāva Lielbritāniju. Bet bronzas medaļas izcīnīja Dienvidāfrikas republika.

Džudo svara kategorijā līdz 100 kilogramiem olimpisko zeltu izcīnīja čehs Lukāšs Krpaleks, kurš uzvarēja azerbaidžāni Elmaru Gasimovu. Bet bronzas medaļa tika Latvijas džudo cīkstoņa Jevgeņija Borodavko pāridarītājam japānim Hagam Rjunosukem un francūzim Sirilam Marē.

Paukošanā komandu sacensībās ar špagu sāpīgs pārdzīvojums Igaunijai – cīņa par bronzas medaļu kaimiņzemes sportistes piekāpās Krievijas sportistēm, kuras līdz ar to tika pie vēl vienas olimpiskās medaļas. Zeltu izcīnīja Rumānijas paukotājas, bet sudrabs Ķīnai.

Ķīna papildināja savu medaļu klāstu arī galda tenisā - individuālajās sacensībās vīriešiem pie olimpiskā zelta tika Luns Ma, uzvarot savu tautieti Dzjiki Džanu. Bet bronzas godalga tika Japānim Junam Mazutani, kurš uzveica baltkrievu Vladimiru Samsonovu.

Peldēšanā 200 metru peldējumā uz muguras par olimpisko čempionu tika kronēts amerikānis Raiens Mērfijs, papildinot savu zelta medaļu kolekciju. Sudrabs austrālietim Mičelam Lerkinam, bet bronza – krievam Jevgēņijam Rilovam.

Sieviešu konkurencē 200 metru brasa distancē par olimpisko čempioni kļuva japāniete Rī Kaneto, aiz sevis atstājot skandalozo Krievijas peldētāju Jūliju Jefimovu (sudrabs) un ķīnieti Dzjinliņu Ši (bronza).

Pie 22. zelta godalgas tika amerikāņu peldētājs Maikls Felpss, uzvarot arī 200 metru kompleksajā peldējumā. Sudrabs Japānas peldētājam Kosuke Hagino, bet bronza ķīnietim Šunam Vangam.

Pēdējo sestās sacensību dienas medaļu komplektu sadalīja peldētājas, kuras sacentās 100 metru brīvajā stilā. Zelta medaļas ASV peldētājai Saimonai Manuelai un kanādietei Penijai Oleksjakai, bet bronzas godalga zviedrietei Sārai Sjostromai.