Latvijas kamaniņu komanda iegūst 5. vietu pirmajā jauna formāta stafetē

Latvijas kamaniņu sportisti sestdien sasniedza 5. vietu stafetē, ar ko Vistleras trasē Kanādā noslēdzās Pasaules kausa sezonas otrais posms. Pirmo reizi katrai komandai stafetē bija jāveic četri braucieni.

Uzvarēja Vācijas komanda Jūlija Taubica, Tobiass Vendls/Tobiass Arlts, Makss Langenhans un Džesika Degenharte/Šeijena Rozentāle. Pasaules kausa sezonā pirmajā stafetē līdz šim ierasto formātu papildināja sieviešu divnieki.

Vācijas kamaniņbraucēji Vistlerā palika nepārspēti visās disciplīnās un uzvarētāji startēja arī pārliecinoši triumfējušajā stafetes komandā. Otro vietu ieguva 0,550 sekundes lēnākie austrieši, bet laureātu trijnieku noslēdza ASV kamaninbraucēji 0,646 sekundes aiz uzvarētājiem.

Latvijas komandā posmu veikšanas secībā startēja Elīna Ieva Vītola, Mārtiņš Bots/Roberts Plūme, Kristers Aparjods un Viktorija Ziediņa/Selīna Zvilna. Latvieši startēja priekšpēdējie un pēc trim posmiem bija līderi, tomēr ne tik veiksmīgi brauciens izvērtās Ziediņai/Zvilnai, kam kamanas finiša taisnē turklāt saslīdēja krietni šķērsām. Latvijas komanda uzvarētājiem zaudēja 1,372 sekundes.

Iepriekš sestdien sieviešu sacensībās Latvijas izlasē labāko rezultātu sasniedza Vītola, iegūstot 6. vietu. Kendija Aparjode noslēdza pirmo desmitu, Sigita Bērziņa nopelnīja 13. vietu, savukārt Frančeska Bona ierindojās 24. vietā.

Visu pjedestālu aizņēma Vācijas sportistes - uzvarēja Taubica, kam ar 0,111 sekunžu deficītu sekoja Anna Beiretere, savukārt Merle Frēbele bija vēl divas sekundes tūkstošdaļas lēnāka. Vītolu no pjedestāla šķīra 0,049 sekundes.

Pirmajā braucienā Vītola bija ceturtā, Aparjode ierindojās uzreiz aiz TOP10, Bērziņa dalīja 12. vietu, savukārt Bona ierindojās 24. pozīcijā.

Jau vēstīts, ka piektdien vīriešu sacensībās 3. vietu izcīnīja Kristers Aparjods.

Pēc kamaniņbraucēju atgriešanās mājās no diviem posmiem Ziemeļamerikā sezona Pasaules kausā turpināsies pēc Jaungada Vinterbergas trasē Vācijā. Pasaules kausa kalendārā ir iekļauti deviņi posmi, un pēdējie divi etapi ieplānoti Siguldā ar sezonas noslēgumu 3. martā.