«Zemgale/LLU» ģenerālmenedžeris: Igaunija hokejā arī meklē ceļu uz Somijas «Mestis» līgu

Somijas otrajā spēcīgākajā jeb "Mestis" līgā atzinīgi vērtē "Zemgale/LLU" iekļaušanos, un līdzīgu ceļu pašmāju jauno spēlētāju attīstībā plāno iet arī Igaunijā, trešdien Latvijas Radio pastāstīja Latvijas kluba ģenerālmenedžeris Edgars Buncis.

Katrai Somijas komandai reizi sezonā ir jāatceļo līdz Jelgavai, bet "Zemgalei/LLU" ir jābrauc ciemos pie katriem sāncenšiem Somijā. Igaunijas komandas pievienošanās ļautu Somijas klubiem ērtāk plānot kalendāru un loģistiku, tādēļ sarunas par to risinājās jau pērn. 

Edgars Buncis par situāciju "Mestis" līgā
00:00 / 03:44
Lejuplādēt

"Tad [Somijas] komandām būtu nedaudz saprotamāks un vieglāks ceļš līdz Jelgavai, ja varētu nospēlēt divas spēles Tallinā, dienu atpūsties un divas dienas spēlēt Jelgavā. Tad attiecīgi braukt mājās, vai sākt no Jelgavas un tad caur Tallinu uz Helsinkiem," paskaidroja Buncis. 

Visas somu komandas līdz sezonas beigām turpinās sezonu pēc esošā plāna, bet aprīlī vai maijā jau varētu sēsties pie galda ar "Mestis" līgas vadību un skatīties, kā rīkoties tālāk. Par Igaunijas komandas dalību "Mestis" līgā runāja jau pērn, un šķita pat, ka tūlīt viss notiks, bet kaut kas samisējās vai netika izpildīts, un līdz galam netika paskaidrots, kādēļ toreiz plāni nojuka, atzina Buncis.

Tomēr nodoms Igaunijā nav atmests, saskatot labu iespēju "Mestis" līgā balstīt valsts izlases bāzes komandu.

Igaunijā pat vēl izteiktāka ir problēma, ka 17–18 gadu vecumā spēlētājs nespēj iekļauties lielā hokeja apritē, un tāds starpposms kā "Mestis" līga viņiem būtu ļoti svarīgs, paskaidroja Buncis. 

No "Mestis" līgas komandu pārstāvjiem Buncis nav dzirdējis nevienu sliktu vārdu par organizatorisko līmeni Latvijā. Skaidrs, ka viesiem netiek nodrošināta pieczvaigžņu viesnīca, bet "Mestis" komandas arī Somijā nedzīvo pieczvaigžņu viesnīcās, piebilda Buncis. Viņš saskata, ka

pakalpojumu grozs Jelgavā ir ļoti atbilstošs "Mestis" līgas līmenim.

Ir gan daži tehniski jautājumi, piemēram, ne mazsvarīga, bet risināma lieta ir hokeja laukuma apmales. Jelgavā tās vēl ir iepriekšējā tehniskā risinājumā, bet Somijā jau spēlē laukumos ar jaunu tehnisko parametru apmalēm, kas nav tik cietas.

"Ir plāns, protams, tās [apmales] nākamajā vasarā mainīt, lai atbilstu reglamentam," piebilda Buncis. 

"Zemgale/LLU" ģenerālmenedžeris atzina, ka somu viesošanās ir klubam mazliet jauna pieredze, kad atbraukušajai komandai līdzi ceļo vairāki desmiti un līdz pat pussimtam līdzjutēju. Turklāt somi ārpus Somijas esot nedaudz atvērtāki un jautrāki.

Pēc 20 spēlēm "Mestis" līgas regulārajā sezonā "Zemgale/LLU" turnīra tabulā ir pēdējā 14. vietā, tiesa, aizvadot mazāk spēļu nekā visas sāncenses.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti