Uzbrucējs Rihards Bukarts: Sastāva virknējumos pasaules čempionātā vienmēr būs kādas rotācijas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Latvijas vīriešu hokeja valstsvienība 21. maija vakarā sāks pasaules čempionātu savās mājās, pirmajā mačā spēkojoties ar hokeja dzimtenes Kanādas spēlētājiem. Viens no Latvijas izlases hokejistiem Rihards Bukarts pirms piektdien un sestdien paredzētajām pēdējām divām pārbaudes spēlēm pret Šveici sarunā ar LSM.lv pastāstīja, ka treniņos ir ieguldīts ļoti liels darbs un līdz čempionāta startam vēl atliek pieslīpēt nianses.

Valstsvienības kandidāti sviedrus uz ledus lej jau divus mēnešus – pirmie neoficiālie treniņi „Volvo” ledus hallē sākās marta vidū, bet pēc tam notika arī oficiālā izlases treniņnometne. Plāns visiem labi zināms – nometnes sākumā pamatīgs darbs fiziskajai sagatavotībai, bet otrajā daļā vairāk tiek domāts par spēles taktikas niansēm.

"Tagad tiešām ļoti daudz uzmanības pievēršam sistēmām, bet fiziskā sagatavotība vēl nav tajā labākajā formā. Līdz čempionātam vēl ir nedēļa, iespējams, pat pirmajās spēlēs vēl nebūs topa forma. Esam zem lielām slodzēm un noguruma bāzes. Lēnā garā notiek ļoti liels darbs tieši pie sistēmām, spēles aizsardzības zonā un vidējā zonā,” pastāstīja hokejists. „Tiek ielikts ļoti liels darbs un tas nav viegli. Ir jābūt maksimālai koncentrācijai un treniņi ir diezgan gari, nogurdinoši, bet tas ir tieši tas, kas vajadzīgs. Ļoti daudz skatāmies video, veicam analīzi, lai būtu labs sniegums, sākoties čempionātam.”

Latvijas izlase pilnvērtīgam treniņu darbam kopā sanāca pirmoreiz divu gadu laikā.

Kā zināms, pērn pasaules čempionāts tika atcelts, bet turnīros sezonas laikā ir salīdzinoši neilgs laiks treniņiem, turklāt uz šiem turnīriem ne vienmēr dodas iespējami labākais sastāvs.

Šopavasar valstsvienības sastāvs ir tuvu optimālajam, savukārt hokejistiem jāatceras izlases galvenā trenera Boba Hārtlija iepriekš mācītās taktikas shēmas, kā arī jāapgūst atsevišķas jaunas nianses.

„Bobam ir nelieli uzlabojumi taktikā, piemēram, izeja no savas zonas un citas detaļas. Ir uzlabojumi niansēs, jebkurš treneris attīstās un tas ir tikai normāli,” atklāja jaunākais no brāļiem Bukartiem izlases nometnē. „Kopumā taktikas pamati ir tie paši, ko mēs jau zinām, bet divus gadus to neesam darījuši, tāpēc vajag to visu atkārtot, lai atcerētos visas mazās detaļas un nianses. Katrs spēlētājs sezonā spēlē pie dažādiem treneriem, dažādos klubos un, būsim godīgi, katrā klubā taktika atšķiras un ir citāda. Nepieciešams nedaudz laika, lai džeki atcerētos visas mazās nianses.”

Sezonas laikā klubos un arī iepriekš izlasē ir iestrādājušās dažādas saiknes, taču, kā pastāstīja Bukarts,

šobrīd notiek eksperimenti ar maiņām, treneriem meklējot optimālākos virknējumus turnīra sākumam.

„Bobam [Hārtlijam] tā pa īstam maiņu nemaz nav, varbūt kaut kādi pāri un viņš visu laiku tā kā rotē – šodien bija vienas maiņas, vakar bija pilnīgi citas. Visu laiku notiek tāda rotācija un Bobs skatās. Sastāvs visu čempionātu nekad nebūs vienāds, treneri vienmēr veiks kādas rotācijas, viņi maina un skatās, pielāgojoties situācijai čempionāta laikā,” paskaidroja uzbrucējs.

Šopavasar Latvijas izlasei ir neliela, tomēr samērā būtiska priekšrocība, salīdzinot ar izlasēm, kurām pēc iepriekšējā čempionāta 2019. gadā mainījušies treneri. Hārtlijs ar Latvijas izlasi strādā jau vairākus gadus un ir iepazinis spēlētāju varēšanu.

Pret Šveici būs pēdējā iespēja pārbaudīt taktiskos risinājumus spēļu režīmā, bet pēc tam viss sāksies pa īstam un katrai spēlei būs nozīme.

"Bobs zina spēlētājus, kādus 80–90 procentus no džekiem noteikti, tāpēc viņš zina, ko var sagaidīt, bet grib pārliecināties sīkumos un detaļās. Domāju, mums vajadzētu vēl piestrādāt pie vairākuma, arī pie visas spēles kopumā, lai pārbaudītu tās detaļas,” paskaidroja Bukarts. „Piemēram, spēle aizsardzības zonā, spēle uzbrukumā – kā tas izskatās nevis treniņā, bet spēlē. Džeki jau zina, kas ir jādara, visi esam priecīgi sagaidīt spēles.”

Latvijas izlase iepriekšējās pārbaudes spēles aizvadīja aprīlī, izbraukumā divreiz spēlējot ar Slovākiju. Tobrīd izlase atradās fiziskā bedrē, turklāt notika dažādi eksperimenti ar sastāvu, dodot iespēju spēlēt iespējami lielākam hokejistu skaitam. Spēles kvalitāte pret slovākiem, pašsaprotami, nebija tā labākā.

Ierasts, ka pirms čempionātiem notiek pārbaudes spēļu maratons, aizvadot vismaz 6–8 spēles, bet šogad jāiztiek vien ar četrām pārbaudes spēlēm

un vairākiem treniņmačiem savā starpā.

"Kā savulaik teica leģendārais Muhameds Alī – es ienīdu katru minūti treniņā. Domāju, jebkurš gribētu aizvadīt vairāk pārbaudes spēles. Četras pārbaudes spēles ir par maz, bet spēles savā starpā – tas nav tas pats, kas spēlējot ar citiem pretiniekiem,” norādīja Bukarts. „Nav tāda stresa un spiediena izjūta, kad spēlē savā starpā. Labi, ka ir šīs spēles ar Šveici, jo tas būs ļoti labs atskaites punkts tam, kur mēs atrodamies. Uz pārbaudes spēļu rezultātiem gan nevajag ļoti skatīties un fokusēties, jo pirms čempionāta Dānijā [2018. gadā], kad tikām ceturtdaļfinālā, mums bija 11 zaudējumi.”

Latvijas izlases spēles pret Šveici piektdien un sestdien sāksies septiņos vakarā – abus mačus tiešraidē varēs redzēt LTV7 un replay.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti