Zviedri ar minimālu pārsvaru uzveic nesalaužamo Latvijas izlasi

Latvijas hokejisti ceturtdien Kopenhāgenā ar 2:3 nepiekāpīgā cīņā zaudēja titula pašreizējiem īpašniekiem zviedriem pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā. Izcilu raksturu apliecinājusī Latvijas izlase čempionātu noslēdza 8.vietā, bet ir pelnījusi uzslavas par lielisku turnīru.

Vārtus Latvijai otrajā trešdaļā guva Teodors Bļugers, atjaunojot neizšķirtu (1:1), bet Rūdolfs Balcers trešā perioda vidū samazināja rezultāta starpību līdz minimumam (2:3). Par mačā labāko Latvijas izlasē nosauca vārtsargu Elvi Merzļikinu.

Balvas saņem Latvijas izlases labākie spēlētāji turnīrā

Savukārt par labākajiem Latvijas hokejistiem turnīrā atzina Merzļikinu, aizsargu Kristapu Sotnieku un uzbrucēju Andri Džeriņu.

Zviedri turpinās cīņu par medaļām pusfinālā, kur sestdien tiksies ar ASV izlasi, kas iepriekš ceturtdaļfinālā Herningā pārspēja Čehijas valstsvienību. Otrā pusfinālā tiksies Kanāda un Šveice.

Elvja Merzļikina intervija

Merzļikins pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijā pauda pārliecību, ka Zviedrijas izlase reiz tiks pieveikta, jo Latvijas valstsvienība kā komanda ir augusi. Merzļikins tic, ka komanda sasniegs augstus mērķus.

Īpaši piesardzīgi spēlējot abām komandām, pirmajā trešdaļā bija ļoti maz metienu pa vārtiem, un Merzļikinam tikai dažas reizes bija nopietni jāapliecina sava meistarība.

Ronalda Ķēniņa intervija

Uzbrucējs Ronalds Ķēniņš pēc pirmās trešdaļas intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka komanda ir labi iejutusies spēlē un nedod pretiniekiem iespējas bīstamiem uzbrukumiem.

Filips Forsbergs izvirza zviedrus vadībā

Daudz aktīvāk zviedri sāka otro trešdaļu, daudz meta pa vārtiem un vairākkārt glāba vārtsargs Merzļikins, līdz arī viņam pēc Filipa Forsberga metiena nācās kapitulēt. Latvijas treneri vārtu guvumu gan apstrīdēja, uzskatot, ka Merzļikinu neatļauti traucēja, taču arī pēc video izskatīšanas tiesnesis lēmumu nemainīja.

Teodors Bļugers panāk neizšķirtu

Latvijai iespēju bija mazāk, bet vienā no pretuzbrukumiem Anderss Nilsons zviedru vārtos nespēja tvert ripu pēc Bļugera metiena.

Gandrīz divas minūtes Latvijas izlase spēlēja piecatā pret trim, tomēr zviedri izturēja lielajā mazākumā.

Teodora Bļugera intervija

Bļugers pēc otrās trešdaļas intervijā Latvijas Televīzijā sacīja, ka neveiksmīgs izvērtās otrās trešdaļas sākums, bet turpinājumā komanda atguvās.

Zviedrijas izlase panāk 2:1

Rezultatīvs zviedriem izdevās arī pēdējās trešdaļas sākums - vārtu priekšā izcili nospēlēja Viktors Arvidsons, atjaunojot vienu vārtu pārsvaru.

Latvijai vārtu guvumu neieskaita

Drīz vien ripa šķērsoja arī Zviedrijas vārtu līniju, tomēr vārtu guvums netika ieskaitīts, jo Vitālijs Pavlovs uztriecās vārtsargam.

Zviedri ar trešajiem vārtiem nostiprinās vadībā

Latvijas izlase neizmantoja piecus zviedru noraidījumus, turpretim ziemeļnieki jau pirmajā vairākuma izspēlē nostiprinājās vadībā. Pēc cīņas vārtu priekšā pie ripas tika Olivers Ekmans-Larsons un panāca 3:1.

Balcera vārtu guvums atjauno Latvijas izredzes

Taču trešā perioda vidū kļūdījās Nilsons un pēc Balcera tāla metiena ripa ielidoja vārtos vārtsargam virs pleca.

Pēdējo minūti Latvijas izlase spēlēja bez vārtsarga un bija tuvu panākumam, tomēr trešā ripa Nilsona vārtos nenonāca, kas ļāva zviedriem pēc beigu svilpes atviegloti uzelpot.

Zviedrijas treneris un spēlētāji par Latvijas izlasi

Gan Zviedrijas izlases treneris Johans Garpenlovs, gan skandināvu hokejisti pirms spēles netaupīja komplimentus Latvijas valstsvienībai. Garpenlovs atgādināja, ka Latvijas izlase rezultatīvi spēlē vairākumā, tādēļ noraidījumus pelnīt nedrīkst.

Rūdolfa Balcera pirmsspēles intervija

Uzbrucējs Rūdolfs Balcers pirms spēles intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka sajūtas ir ierastas, tomēr ceturtdaļfināls piešķir mačam īpašu garšu.

Trenera Arta Ābola pirmsspēles intervija

Savukārt izlases treneris Artis Ābols intervijā Latvijas Televīzijā prognozēja, ka zviedrus līdzšinējie panākumi nebūs iemidzinājuši, taču uzsvēra, ka pat izcili pretinieki nav ideāli. Latvijas hokejisti būs gatava to izmantot, ja Zviedrijas izlase aizrausies ar pārmērīgi radošu spēli.

Latvijas izlase gatavībā spēlei

Pēc pārbrauciena no Herningas Latvijas izlase Kopenhāgenas arēnā iekārtojās ērti un ģērbtuves komandai ir tikpat komfortablas kā grupas turnīra norises vietā. Tik vien, ka plakāti ar uzmundrinošajiem saukļiem vietējo organizatoru kavēšanās dēļ netika izvietoti.

Šveices - Somijas spēles apskats

Izbaudi lielisku hokeju!

Visas Latvijas valstsvienības spēles pasaules čempionātā tiešraidē skaties LTV7 un lsm.lv
Visus spēļu video skaties arhīvā vienuviet

Dienas pirmajā spēlē Kopenhāgenā kanādieši cīņā par vietu pusfinālā pagarinājumā uzveica Krieviju. Vēlajā vakara spēlē Herningā pusfinālā iekļuva Šveice, kas ar 3:2 pārspēja dueļa favorīti Somiju.

Latvijas izlasei čempionātā būtu ieguvusi 7.vietu, ja pusfinālā netiktu Šveice.

Pasaules čempionātā pusfināli Dānijas galvaspilsētā risināsies sestdien, savukārt finālspēles par medaļām turnīru noslēgs svētdien.