Treneris Ankipāns: Čehu lielākais spēks ir sadarbībā un pretuzbrukumos

Latvijas hokejisti sestdien priekšpusdienā aizvadīja ledus treniņu pirms vakarā gaidāmās otrās spēles pasaules čempionātā pret Čehijas izlasi, kuras galveno spēku valstsvienības treneris Ģirts Ankipāns saskata spēlētāju savstarpējā sapratnē un darbībā pretuzbrukumos. Latvijas un Čehijas spēle Maskavā sāksies plkst. 20.15.

Treniņu hokejisti apmeklēt varēja pēc brīvas izvēles, bet uz ledus nebija tikai spēli pret Zviedriju aizvadījušā vārtsarga Elvja Merzļikina, kā arī Gunta Galviņa, Kristapa Sotnieka, Ronalda Ķēniņa, Oskara Cibuļska, Zemgus Girgensona un Gunāra Skvorcova.

Ankipāns čehus raksturoja kā ļoti disciplinētu un viengabalainu komandu, kas spēlē tā, it kā visu sezonu būtu pavadījusi kopā. Latvijas izlasi gaida tikšanās ar ļoti agresīvu pretinieku, tādēļ jāspēlē ļoti pacietīgi aizsardzībā un jāspiež pretinieku spēlēt pretuzbrukumos, sacīja treneris.

Sagaidāms, ka vārtus spēlē pret Čehiju sargās Edgars Masaļskis, tiesa, Ankipāns to vēl oficiāli neapstiprināja, jo līdz mača sākuma vēl daudz laika.

Čehijas izlase piektdien ar 3:0 apspēlēja ambiciozo mājinieci Krieviju, ko trenē Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš. Čehijas izlase katrā trešdaļā guva pa vieniem vārtiem, izceļoties Tomāšam Kundrātekam, Romanam Červenkam un Mihalam Birneram, bet vārtos uzvarētājiem nepārspēts palika 25 metienu atvairījušais Dominiks Furhs. Pēdējo ripu Birners priekšpēdējā minūtē iemeta tukšos Krievijas vārtos.

Latvijas un Čehijas izlases līdz šim pasaules čempionātos augstākajā divīzijā savā starpā tikušās astoņas reizes un Latvija septiņreiz zaudējusi, kā arī 2006.gadā Rīgā čempionāta atklāšanas mačā nospēlējusi neizšķirti 1:1. Latvija ar Čehiju sacentās arī pērn, kad čempionāts risinājās tieši Čehijā, piedzīvojot neveiksmi ar rezultātu 2:4. Iepriekšējos divos gados Čehija pasaules čempionātu noslēgusi ceturtajā vietā.

Latvijas izlases spēlētāji piektdien uz Latvijas Radio jautājumiem par šībrīža zināšanām par Čehijas izlasi atbildēja ļoti lakoniski. Garos teikumos neizplūda ne Sotnieks, ne Gints Meija, sakot, ka spēlei vēl jāgatavojas.

Latvijas hokejistiem svētdien būs brīvdiena, pirmdien jāspēlē pret Krieviju, kā arī grupas turnīra turpinājumā jādodas laukumā pret Šveici (11.maijā), Dāniju (13.maijā), Kazahstānu (14.maijā) un Norvēģiju (17.maijā). Otrā grupā Sanktpēterburgā spēlē Baltkrievija, Kanāda, Somija, ASV, Slovākija, Francija, Vācija un Ungārija. Ceturtdaļfinālā tiks katras grupas četras spēcīgākās komandas.