Sadaļas Sadaļas

Startē Latvijas čempionāta finālsērija, abu komandu treneri sola uzbrukuma hokeju

Latvijas hokeja čempionātā klāt izšķirošie notikumi – trešdien startē finālsērija, kur "Zemgale/LLU” un "Olimp/Venta 2002” dalīs čempionu titulu. Abas komandas bija labākās regulārās sezonas kopvērtējumā un spēja izcīnīt nepieciešamās četras uzvaras pusfināla sērijā. Abu vienību sastāvā netrūkst pieredzējušu un pašmāju hokejā zināmu vārdu, arī uz treneru soliņa pazīstami speciālisti – zemgaliešus cīņā ved Artis Ābols, bet „Olimp/Venta 2002” stūrmanis ir Aigars Cipruss.

„Zemgale/LLU” regulārajā sezonā laboja kluba rekordus, 36 spēlēs izcīnot 31 uzvaru, kas regulāro turnīru ļāva pabeigt turnīra tabulas galvgalī. Pusfināla sērijā Arta Ābola vadītā komanda sešos mačos tika galā ar Ģirta Ankipāna trenēto „Mogo/LSPA”, kvalificējoties finālam. Spēles pret „Mogo/LSPA” iezīmējās ar sīkstu, nepiekāpīgu hokeju un Ābols sarunā ar LSM.lv pauda, ka tieši to viņš sagaidīja vēl pirms sērijas.

"Ko gaidījām, to arī saņēmām. Lai arī mēs regulārajā sezonā uzvarējām četras no sešām spēlēm, tās bija stipri līdzīgas,” paskaidro Ābols. „Zinot Ģirta hokeja filozofiju, es tādu ļoti sīvu spēkošanos un spēli arī gaidīju.”

Ābols kopā ar Ankipānu savulaik strādāja Rīgas „Dinamo” treneru korpusā, bet abus karjera šosezon atvedusi atpakaļ uz mājām, vadot vietējās komandas.

"Viņš redz video, kā spēlē „Zemgale”, es atkal zinu, ko viņš prasa. Varbūt savstarpējā pazīšana kaut kur teorētiski palīdz, bet visu izšķir spēlētāji laukumā. Man liekas, nav neviens treneris pasaulē, kurš uz planšetes ir zaudējis. Uz tās ir uzvarējuši visi, bet laukumā notiek savādāk,” smejoties saka Ābols.

Par Jelgavā bāzētā kluba galveno treneri Ābols kļuva augustā, toreiz vienā no intervijām paužot, ka nevēlas celt sapņu pilis un uzstādīt milzīgus mērķus. Vienlaikus speciālists jau tad nenoliedza, ka vēlas pacīnīties par medaļām Latvijas čempionātā.

"Kopš pirmās tikšanās reizes ar komandu, es puišiem vienmēr esmu teicis, ka esmu šeit un es gribu uzvarēt," uzsvēra Ābols. "Ar tādu domu un tādu mērķi esam strādājuši – mēs gribam uzvarēt.”

Regulārajā turnīrā „Zemgale/LLU” dominēja Latvijas čempionātā, vairākkārt iekrājot garas uzvaru sērijas. Komandas skrējienu cauri regulārajai sezonai rudenī nedaudz piebremzēja Covid-19, kas skāra gan spēlētājus, gan vienības galveno treneri, taču tas nepatraucēja uzvarēt regulārajā sezonā. Ābols uzskata, ka

dominējošais sniegums sezonas laikā „Zemgale/LLU” spēlētāju prātos nav iedvesis pašpārliecinātības velniņu.

"Nedomāju, ka mēs uz spēlēm izejam pārāk pašpārliecināti. Ar abām kājām esam uz zemes. Uzskatu, ka, lai arī esam uzvarētāji regulārajā sezonā un spēlējām stabili, es tik un tā uzskatu, ka favorīti finālā ir „Olimp/Venta 2002”. Viņiem ir tas, ko neviens treneris nevar iedot saviem spēlētājiem – viņiem ir pieredze un meistarība,” pretinieku sastāvu pirms fināla uzteica Ābols. „Domāju, ka kopsummā viņu meistarība ir nedaudz lielāka kā „Zemgales” sastāvā šobrīd.”

Par meistarības trūkumu gan nevar sūdzēties arī „Zemgale/LLU” – Frenks Rezgals, Emīls Ģēģeris, Roberts Jekimovs, Mārtiņš Porejs, vārtsargs Rihards Cimmermanis un vēl vairāki citi hokejisti ir pašmāju laukumos ļoti labi zināmi un sevi apliecinājuši. Regulārās sezonas uzvarētājus gan vajā savainojumu problēmas – no ierindas līdz sezonas beigām izkritis viens no līderiem Rustams Begovs, pusfinālā nespēlēja arī regulārā čempionāta rezultatīvākais spēlētājs Kirils Tambijevs.

Pirms fināla Ābols nevēlējās sīkāk komentēt hokejistu veselības stāvokli komandā, tomēr uzteica spēlētājus par spēju aizvietot līderus un sekmīgi nospēlēt savā zonā.

"Jau no sezonas sākuma esmu runājis par to, ka prioritātei tik un tā jābūt labai spēlei aizsardzībā vai spēlei bez ripas. Ja neielaid nevienus vai ielaid vienus vārtus, tad vienmēr ir labas iespējas," teica Ābols. "Protams, mums šie spēlētāji pietrūkst un ar viņiem mēs būtu stiprāki, bet mēdz teikt, ka vari uzvarēt tikai ar tiem spēlētājiem, kas ir tavā rīcībā.”

Pirmo oficiālo finālsēriju aizvadīs „Olimp/Venta 2002”.

Pērn komanda spoži debitēja Latvijas čempionātā, uzvarot regulārajā sezonā, tomēr Covid-19 pandēmijas dēļ play-off spēles tika atceltas un „Olimp/Venta 2002” ugunskristības izslēgšanas turnīrā pienāca tikai šogad.

Savu pirmo pārbaudījumu Aigara Ciprusa vadītā komanda pārvarēja godam – piecās spēlēs itin pārliecinoši pieveikti „Liepājas” hokejisti.

Cipruss sarunā ar LSM.lv atzina, ka rezultāts sērijā liecina par stabilu pārākumu, taču spēles patiesībā bijušas gana smagas. „Ar spēli kopumā esmu apmierināts, labi darbojāmies. Arī ģērbtuvēs ir ļoti labs noskaņojums un laba attieksme. Spēles bija smagas, neviena nebija viegla, bet tas ir saprotams un to arī gaidījām. „Liepāja” pierādīja, ka viņi arī iet un cīnās līdz galam. Viennozīmīgi saprotam, ka šis ir play-off, te neskaita rezultātu, bet skaita uzvaras,” sacīja Cipruss. „Komanda un spēlētāji ir gatavi, visi cīnās un saprot to atbildības sajūtu. Priecājamies, ka esam finālā, bet ar to neapstājamies, jo abām komandām ir mērķis uzvarēt. Varbūt nedaudz vēl jāuzlabo disciplīna, jo redzam, ka tas var sagādāt galvassāpes, bet par to esam runājuši un viss ir kārtībā,” par savu komandu stāstīja Cipruss.

Pagājušajā sezonā „Olimp/Venta 2002” kļuva par regulārās sezonas čempioniem, bet komanda ir apņēmības pilna izdarīt to, ko situācija neļāva pirms gada.

'Pērn tika pasludināts regulārās sezonas uzvarētājs, bet šis gads ir tāds riktīgs pierādījums. Gribam pierādīt to, ka komanda izveidota, lai cīnītos par augstām vietām," piebilda Cipruss.

Pusfinālā pret „Liepāju” rezultativitāte „Olimp/Venta 2002” sastāvā sadalījās itin līdzvērtīgi, septiņiem spēlētājiem savācot vismaz trīs punktus. Cipruss norādīja, ka jau pašā sākumā viņš vēlējies izveidot ļoti sabalansētu, līdzvērtīgu sastāvu.

„Veidojot komandu, nebija mērķis izveidot triecienmaiņu. Protams, ir spēlētāji ar augstāku meistarību, bet gribējām četras līdzvērtīgas maiņas. Tas arī ir izdevies. Neskaitām, cik kurš iemetis un punktus savācis. Noskaņojamies, lai katrs spēlētājs dod maksimālu ieguldījumu. Ir līderi, bet katrs dod pienesumu ar savu darbu,” komandas komplektāciju raksturoja speciālists.

„Olimp/Venta 2002” sastāvā hokeja pazinējiem pazīstamu vārdu netrūkst – Georgijs Pujacs, Aleksejs Širokovs, Maksims Širokovs, Gatis Sprukts un vairāki citi. Sezonas laikā komandā uzspēlēja Gints Meija, taču viņš pārcēlās uz Austriju. Tāpat vienība zaudēja citu uzbrucēju Nikolaju Jeļisejevu, kurš pievienojās Rīgas "Dinamo". Tomēr

skaļākais vārds „Olimp/Venta 2002” rindās ir ilggadējais Rīgas „Dinamo” un Latvijas izlases uzbrucējs Miķelis Rēdlihs.

„Miķelis ar savu spēli pats visu izstāsta. Viņš ar savu spēli laukumā un ģērbtuvē ir neatsverams. Viņš tiešām maksimāli profesionāli izpilda savu funkciju un tas tikai priecē,” Rēdliha lomu izskaidroja Cipruss, vienlaikus uzteicot arī citus savus spēlētājus. „Visa šī pieredze un spēlētāju bagāža, kas ir sakrāta, bez darba tur nekas nebūs. Lai cik liela pieredze, viss ir jāpierāda, jo neviens neskatīsies, cik pieredzējis esi. Ir smagi jāstrādā, lai sasniegtu galamērķi.”

Regulārajā sezonā abas vienības tikās sešas reizes, piecos mačos kā uzvarētājiem ledu atstājot „Zemgale/LLU” hokejistiem.

Cipruss saskata, ka iemesli tik lielam pretinieku pārākumam regulārajā sezonā ir dažādi.

„Bija spēles, kur „Zemgale” vienkārši bija labāki. Bija spēles, kad cīnījāmies ar traumām un bija jādod citiem spēlētājiem spēlēt. Mums bija arī Covid-19 gadījumi, tāpēc fiziskā forma nebija tā labākā. Tādi tie rezultāti ir, gribētos labāk, bet nesanāca mums. No tā esam daudz ņēmuši un esam gatavi cīnīties. Šī jau būs tāda īsta spēku pierādīšana – kurš tad īsti ir stiprāks,” sacīja „Olimp/ Venta 2002” galvenais treneris.

Arī Ābols norādīja, ka iemesli rezultātiem regulārās sezonas spēlēs ir dažādi. „Katrā spēlē nav viens un tas pats. Divās spēlēs mums nostrādāja vairākums, citās spēlēs bija vēl kaut kādi citi faktori, bet, jā, regulārā sezona bija veiksmīga pret viņiem,” teica "Zemgale/LLU" galvenais treneris.

Abi speciālisti prognozē, ka finālsērijā ieraudzīsim uzbrūkošu un ātru hokeju.

"Mums ir meistarīgi spēlētāji, kuriem patīk uzbrukt un patīk mest golus. Viss būs pēc situācijas un spēles gaitas, kā tas viss veidosies, bet domāju, ka būs ļoti azartisks hokejs. Pieļauju, ka spēles būs arī ar vairākiem vārtu guvumiem. Esam analizējuši pretinieku, „Zemgale” spēlē ļoti organizēti un pacietīgi, tāpēc var būt visādi. Tomēr domāju, ka būs tāds azartisks un dzīvāks hokejs”, finālsērijas gaitu prognozēja Cipruss.

„Ja salīdzina mūsu sēriju pret „Mogo”, tur bija ļoti blīva spēle. Negribētu teikt, ka mēs vai viņi ļoti spēlējām no aizsardzības, bet abu komandu spēles stils kaut kur bija ļoti līdzīgs. Mēs ļoti intensīvi spēlējām un traucējām pretiniekiem gūt vārtus. Tur tādas mazas nianses katrā spēlē izšķīra mača likteni. Iespējams, ka pret „Olimp” hokejs būs aktuālāks,” atzina Ābols.

Visas finālsērijas spēles tiešraidē varēs redzēt LTV7 un replay.lv. Pirmā spēle sērijā līdz četrām uzvarām trešdien plkst. 19.40 sāksies Zemgales ledus hallē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Hokejs
Sports
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt