Somijas un Krievijas hokejisti pirmie iekļūst pasaules čempionāta pusfinālos

Krievijas un Somijas izlases pēc ceturtdien gūtajām uzvarām pirmās nodrošināja dalību pasaules hokeja čempionāta pusfinālos, liecina organizatoru informācija. Krievi ar 3:0 ceturtdaļfinālā Parīzē uzveica Čehijas hokejistus, turpretim somi ar 2:0 Ķelnē bija pārāki par ASV valstsvienību.

Somijas izlasi otrās trešdaļas sākumā vairākumā vadībā izvirzīja Miko Rantanens, bet trešajā periodā Jonass Kempainens panāca 2:0. Somijas vārtos nepārspēts palika 26 metienus atvairījušais Hari Sateri.

Turpretim Krievijai jau pirmajā trešdaļā Dmitrijs Orlovs un Ņikita Kučerovs panāca 2:0 vadību, un pārsvaru vēl pārliecinošāku trešajā periodā pavērsa Artēmijs Panarins. Krievijas vārtos Andrejs Vasiļevskis tvēra visus 27 metienus.

Abi pārējie ceturtdaļfināli notiks vēlāk ceturtdien.

Krievijas izlasi pusfinālā gaida tikšanās ar Kanādas un Vācijas mača uzvarētāju, bet pērnā gada sudraba īpašnieki somi spēlēs pret Zviedrijas un Šveices mača veiksminiekiem.

Pusfināli paredzēti sestdien, savukārt finālspēles par bronzas un zelta medaļām būs svētdien. Pusfināli un fināli notiks Ķelnē.