Sporta ziņas

UEFA prezidents Aleksanders Čeferins tikās ar Rīgas mēru Mārtiņu Staķi

Sporta ziņas

"VEF Rīga" jaunās sezonas plāni un sastāvs

Biļešu tirdzniecības uz pasaules čempionātu hokejā Rīgā jaunā stratēģija

Sāk pieteikšanos loterijai par tiesībām biļešu iegādei pasaules hokeja čempionāta spēlēm Rīgā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

No 140 līdz 325 eiro par dienas biļešu komplektiem un 89 līdz 135 eiro par biļetēm uz Latvijas spēlēm – ar šādiem tēriņiem jārēķinās hokeja līdzjutējiem, kuri vēlēsies Rīgā redzēt vismaz vienu no pasaules čempionāta spēlēm ar Latvijas izlases dalību, ceturtdien informēja 2023. gada pasaules čempionāta orgkomitejas vadītājs Edgars Buncis.

Lai gan "Arēnas Rīga" ietilpība ir 10 300 sēdvietu, jau ir skaidrs, ka uz katru spēli tirdzniecībā parādīsies apmēram 7000 biļešu, no kurām 1000 būs ložu nomniekiem. Orgkomitejai 850 biļetes uz spēli, turklāt par brīvu, jānodrošina Starptautiskajai hokeja federācijai (IIHF) un vēl 500 arī mediju un mārketinga partnerim “Infront Sports&Media”. Vēl pie biļetēm būs iespēja tikt, bet ne par brīvu, Latvijas Hokeja federācijas (LHF) biedriem. 

Pasaules čempionāta orgkomitejas vadītājs Edgars Buncis (pa kreisi)
Pasaules čempionāta orgkomitejas vadītājs Edgars Buncis (pa kreisi)

Lai palielinātu iespēju, ka čempionāta spēles klātienē redz pēc iespējas vairāk līdzjutēju, 2022. gadā veiks izlozi, kas notiks vairākos posmos. Pirmais posms ilgs no 22. septembra līdz 12. oktobrim – reģistrācija par iespēju laimēt tiesības iegādāties līdz sešiem dienas biļešu komplektiem dienās, kad spēlēs Latvijas izlase. Otrais posms būs izloze 13. oktobrī.

Laimīgie loterijas uzvarētāji e-pastā saņems informāciju jau 13. un 14. oktobrī, un tad līdz 27. oktobrim biļetes jāizpērk. Katrs uzvarētājs varēs nopirkt sešas biļetes – nevis sešas biļetes uz katru Latvijas izlases spēli, bet gan kopā tikai sešas. Pārējie, kuriem nebūs veiksmes loterijā, jāgaida 28. oktobris – tad varēs iegādāties biļetes, kuras nebūs izpirkuši laimīgie loterijas uzvarētāji.

Zīmīgi, ka

biļešu loterijā varēs piedalīties ne tikai no Latvijas, bet arī no citām valstīm.

Nav izslēgts, ka aktīvi piedalīsies arī citu valstu līdzjutēji, piemēram, čehi, šveicieši un slovēņi, kurus ļoti gaida ierodamies Rīgā.

Brīvā tirdzniecībā biļetes parādīsies vien no 10. novembra, un tad arī tikai dienas biļešu komplekti. Atsevišķu spēļu biļetes būs pieejamas no marta, protams, ar atrunu, ka kāda vēl būs palikusi. 

Edgars Buncis par pasaules čempionāta biļešu tirdzniecības sistēmu
00:00 / 00:45
Lejuplādēt

Buncis atklāja, ka čempionātā Rīgā būs pieejamas divas biļešu kategorijas – pirmā jeb dārgākā kategorija būs pirmajā tribīņu līmenī un otrajā līmenī tā dēvētajā garajā malā, bet pārējās būs otrajā kategorijā. Orgkomitejas vadītājs gan cer, ka izdosies augšējā līmenī arī izveidot apmēram 400–500 stāvvietu, bet par to vairāk skaidrības būs pavasarī, un tad varēs diskutēt arī par šādu biļešu cenām.

Ja salīdzina ar aizvadītajiem gadiem, čempionāta spēļu biļetes būs vienas no vēsturē dārgākajām.

Buncis gan norādīja, biļetes uz spēlēm, kas paralēli risināsies Somijas pilsētā Tamperē, būs vēl dārgākas, lai gan tur paredzētas piecas biļešu kategorijas. Tamperē paredzētas gan bērnu biļetes, gan iespēja iegādāties biļeti uz mājinieku spēli būtiski lētāk nekā Latvijā.

Arī 2021. gadā, kad čempionāts pandēmijas zīmē risinājās Rīgā, līdzjutēji varēja klātienē redzēt tikai vienu Latvijas izlases spēli – cīņu pret Vāciju. Turklāt tikai vakcinētie, kas 2021. gada pavasarī bija tikai izredzētie. Tad biļete maksāja 110 eiro.

Ar biļešu dārdzību pārsteidza arī 2020. gadā Šveicē pandēmijas dēļ nenotikušais pasaules čempionāts. Konvertējot Šveices frankus uz eiro un pierēķinot sūtīšanas izdevumus, lētākās biļetes uz Latvijas izlases spēli pret Norvēģiju, Kazahstānu un Itāliju maksāja 40–85 eiro. Bet Latvijas–Šveices spēles biļetes cena sasniedza 75–200 eiro.

Visdraudzīgākais čempionāts biļešu cenu ziņā bija 2014. gadā Minskā, kad orgkomiteja arēnu sadalīja desmit kategorijās. Lētākās biļetes uz Latvijas hokeja izlases spēlēm, pārrēķinot tā brīža Baltkrievijas rubeļa vērtību pret eiro, maksāja 9–11 eiro, bet dārgākās – 45–56 eiro, protams, pret mājiniekiem un Krieviju.

Pasaules čempionāts hokejā risināsies no 12. līdz 21. maijam divās pilsētās – Tamperē un Rīgā. Rīgā spēles aizvadīs B grupa, kur bez Latvijas izlases spēles arī Kanāda, Čehija, Šveice, Slovākija, Norvēģija, Kazahstāna un Slovēnija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
A grupa Punkti
ASV
ASV
20
Zviedrija
Zviedrija
18
Somija
Somija
16
Vācija
Vācija
12
Dānija
Dānija
8
Francija
Francija
4
Austrija
Austrija
3
Ungārija
Ungārija
3
B grupa Punkti
Šveice
Šveice
19
Kanāda
Kanāda
15
Latvija
Latvija
13
Čehija
Čehija
13
Slovākija
Slovākija
11
Kazahstāna
Kazahstāna
7
Norvēģija
Norvēģija
6
Slovēnija
Slovēnija
0

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti