Rīgas «Dinamo» sezonu pabeidz ar asu uzvaru pār «Jokerit»

Rīgas "Dinamo" sezonas noslēgumā asām epizodēm bagātā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) mačā ceturtdien "Arēnā Rīga" ar 3:1 pārspēja Helsinku "Jokerit", kas atšķirībā no sāncenšiem vēl piedalīsies izslēgšanas turnīrā un pretendēs uz Gagarina kausu, liecina KHL informācija.

Desmitajā KHL sezonā Rīgas "Dinamo" ar 56 spēlēs iekrātiem 50 punktiem palika pēdējā -14.- pozīcijā Rietumu konferencē, tomēr līgas kopvērtējumā uzvara pēdējā spēlē ļāva pakāpties uz priekšpēdējo vietu.

Pēdējā spēlē laukuma saimniekiem rezultatīvi bija Lauris Dārziņš, Daniels Bērziņš un Brendons Makmilans, kurš pēdējo ripu mača izskaņā raidīja tukšos viesu vārtos. Par labāko mājinieku sastāvā atzina vārtsargu Jāni Kalniņu.

Pirmās trešdaļas izskaņā "Dinamo" nonāca iedzinējos pēc Eli Tolvanena vārtu guvuma vairākumā, taču mača turpinājums mājiniekiem bija veiksmīgāks. Piecas minūtes pirms pēdējā pārtraukuma teicami pretinieku aizsargu apspēlējušais Dārziņš panāca neizšķirtu, savukārt trešā perioda sākumā uzvaras vārtus ar plaukstas metienu guva 19 gadus vecais Bērziņš.

Abas komandas mačā nopelnīja pa 24 soda minūtēm.

Arī pērnajā sezonā "Dinamo" palika pēdējā vietā Rietumu konferencē un ierindojās priekšpēdējā pozīcijā regulārā turnīra noslēgumā. Izslēgšanas turnīrā rīdzinieki nav piedalījušies kopš 2013./2014.gada sezonas.

KHL noskaņojas nākamajā sezonā saglabāt 24 no pašreizējiem 27 klubiem, tomēr  a/s "Dinamo Rīga" padomes priekšsēdētājs Juris Savickis decembrī pauda pārliecību, ka Latvijas klubs lieko sarakstā nenonāks. KHL līdzšinējā prakse gan liecina, ka skaidrība par nākamo sezonu gaidāma tikai vasarā.