Rīgas «Dinamo» sezonas pēdējā izbraukuma spēlē pret CSKA pārtrauc 10 zaudējumu sēriju

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) vienība Rīgas "Dinamo" šīs sezonas pēdējā izbraukuma spēlē pieveica Ritumu grupas spēcīgāko vienību Maskavas CSKA. "Dinamo" viesos pārspēja CSKA ar 4:1.

Vārtus "dinamiešu" labā guva Rīss Skārlets, Genadijs Stoļarovs, Rihards Bukarts un Miks Indrašis.

Jau pirmajā periodā "Dinamo" ar Jāni Vori vārtos aktīvi devās uz CSKA vārtiem, periodā mājinieku vārtsargu Aleksandru Šaričenkovu traucējot deviņas reizes, bet pa Vora vārtiem lidojot tikai septiņām ripām.

Otrā perioda vidū "Dinamo" "uzsprāga", triju minūšu laikā gūstot trīs vārtus. Vispirms pēc Ernesta Ošenieka un Gunāra Skvorcova piespēlēm vārtus no labās puses iemeta Skārlets. Pēc 66 sekundēm pēc piespēles no aizvārtes vārtus guva Stoļarovs, piespēles ieskaitot Andrim Džeriņam un Robertam Bukartam, bet pēc spēlētām 32 minūtēm un 38 sekundēm pēc Skvorcova piespēles izcēlās Rihards Bukarts - 3:0 "Dinamo" labā.

Nepilnas četras minūtes vēlāk Tonija Sunda noraidījuma laikā Ņikita Korosteļovs vienus vārtus maskaviešiem atguva.

Minūti un astoņas sekundes pirms pamatlaika beigām vārtsargu CSKA nomainīja pret sesto laukuma spēlētāju, taču izglābties neizdevās. Gluži otrādi - sekundi pirms mača beigām ripu tukšos vārtos raidīja Indrašis.

"Dinamo" ar 27 punktiem 57 dueļos joprojām ir pēdējais starp 11 Rietumu grupas klubiem, bet CSKA ar 85 punktiem ir grupas līdere.

Pēc mača ar CSKA rīdziniekiem šosezon vēl jāaizvada trīs mājas spēles.

"Dinamo" sezonas izskaņā uzkāpusi uz zaudējumu takas, jo pēdējās desmit spēlēs piedzīvotas tikai neveiksmes. Pēdējo uzvaru punktu izdevās izcīnīt izbraukumā pret Ufas "Salavat Julajev", kas "bullīšos" uzvarēja ar 5:4. Pēc tam "dinamieši" ar 1:2 zaudēja Maskavas "Spartak", ar 1:5 Omskas "Avangard", bet Kazaņas "Ak Bars" un Jaroslavļas "Lokomotiv" uzvarēja ar attiecīgi 4:3 un 5:1.

Tikmēr CSKA pēdējās piecās spēlēs zaudējumu bija piedzīvojusi vienīgi pret Čeļabinskas "Traktor", kas uzvarēja ar 2:1. Iepriekš komandai izdevās uzvarēt Kaspara Daugaviņa pārstāvēto Maskavas apgabala "Vitjaz" (3:1), "Traktor" (3:2) un Soči (2:0).

Šosezon abas komandas savā starpā bija tikušās jau trīsreiz. Pirmajā duelī "dinamiešiem" tika piešķirts tehniskais zaudējums, nākamajā spēlē CSKA uzvarēja ar graujošu 7:1, bet pēdējā tikšanās reizē Maskavas komanda papildlaikā uzvarēja ar 4:3.

Kopumā KHL čempionātā abi klubi savā starpā līdz sestdienai bija tikušies 34 reizes, no kurām tikai septiņās uzvaru izcīnījusi "Dinamo". Pēdējo reizi "Dinamo" savstarpējā spēlē uzvarēja 2013.gada oktobrī, kad mājās bija pārāka ar 4:3.

"Dinamo" šajā izbraukumā devusies ar trim vārtsargiem, septiņiem aizsargiem un 13 uzbrucējiem. Hokejistu vidū nebūs kanādietis Džeisī Lipons, jo viņš pēc mača ar "Ak Bars" nolēma karjeru turpināt Zviedrijas čempionātā.

Savainojuma dēļ izbraukumā nedevās vārtsargi Ivans Naļimovs un Staņislavs Gaļimovs. Tāpat sastāvā nebūs traumētie Gļebs Zirjanovs, Lauris Dārziņš, Emīls Ģēģeris un Daņila Larionovs. Aizsargs Kristaps Sotnieks palicis Rīgā un turpinās trenēties, bet Miks Tumanovs, Kārlis Bucenieks, Gļebs Prohorenkovs un Rūdolfs Polcs pievienojušies Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) komandai "Rīga".

CSKA rindās šajā mačā nebija savainojumu guvušais zviedrs Mario Kempe, kurš šosezon 34 spēlēs iekrājis 11 vārtus un tikpat rezultatīvas piespēles.