Rīgas «Dinamo» īpaši garā pēcspēles metienu sērijā pieveic «Baris»

Veiksmīgi pēc ilgākas pauzes sezonu trešdien atsāka Rīgas "Dinamo", kas ar 3:2 pēcspēles metienos pieveica Astanas "Baris" Kontinentālajā hokeja līgā (KHL). Pēcspēles metienu sērijā abas komandas izpildīja pa 11 metieniem, līdz Marcels Hosa "Arēnā Rīga" nodrošināja uzvaru pār Austrumu konferences vicelīderiem.

Mājiniekiem pamatlaikā rezultatīvi bija Kails Vilsons un Sandis Ozoliņš, kuru nosauca par labāko uzvarētāju sastāvā. Cīņas gaitā "Dinamo" divreiz izvirzījās vadībā, tomēr uzvaras gūšanai ar pamatlaiku un pagarinājumu nepietika.

Abas komandas necentās viena otru noskriet, un apdomīgā spēles sākuma daļā veiksmīgāki bija laukuma saimnieki. Sešas minūtes pirms pirmā pārtraukuma pēc Ozoliņa un Roberta Bukarta metieniem ripa atlēca pie Vilsona, kurš no tuvas distances trāpīja vārtos. "Baris" revanšējās pēc pārtraukuma skaitliskajā vairākumā, kad Dmitrijs Upers saņēma piespēli vārtu priekšā un paspēja iemest ripu Mikaela Telkvista sargātajos vārtos.

Vēlreiz "Dinamo" vienu vārtu pārsvaru ieguva otrā perioda vidū, realizējot skaitlisko pārsvaru. Hosas un Vilsona vienā skārienā izspēlēto ripu no vārtu priekšas tīklā ietrieca Ozoliņš. Līdz pārtraukumam viesi panāca 2:2, kad veiklāks par Telkvistu un aizsargiem bija Nikolajs Antropovs.

Augstā tempā aizvadītajā pēdējā trešdaļā abas komandas vairākkārt spēlēja vairākumā, taču vārtus neguva. Kājas traumu - pēc "Dinamo" informācijas, iespējams, potītes lūzumu - guva uzbrucējs Gints Meija, kuru no laukuma aizvadīja uz ģērbtuvēm. Pamatlaika pēdējā minūtē labas iespējas "Dinamo" bija Hosam un Polam Ščehuram, tomēr ripa lidoja vārtiem secen. Pagarinājumā pa vārtu stabiņu trāpīja Vilsons, bet uzvarētāja noteikšana ieilga pēcspēles metienos.

Pēcspēles metienos "Dinamo" rekordists bija Aleksandrs Ņiživijs, kurš uz ledus devās piecas reizes un divreiz trāpīja, tomēr sērijai veiksmīgu punktu pielika Hosa.

Latvijas klubs uzvaru sēriju pagarināja līdz četriem panākumiem, bet punktus "Dinamo" ir guvis jau 10 spēlēs pēc kārtas. Rietumu konferencē "Dinamo" ar 24 spēlēs izcīnītām 16 uzvarām un 47 punktiem ieņem 3. vietu.

Mājas spēļu sērijas turpinājumā "Dinamo" sešās dienās aizvadīs vēl trīs cīņas. Nākamajā spēlē "Dinamo" piektdien uzņems Omskas apgabala "Avangard", svētdien tiksies ar Hantimansijskas "Jugra", bet nākamo otrdien pretinieki būs Jekaterinburgas "Avtomobilist".

KHL spēle:

Rīgas "Dinamo" - Astanas "Baris" 3:2 (1:0, 1:2, 0:0, 0:0, 1:0)

Vārtus pamatlaikā guva: Kails Vilsons, Sandis Ozoliņš - Dmitrijs Upers, Nikolajs Antropovs

Vārtsargi: Mikaels Telkvists - Āri Ahonens