Rīgas «Dinamo» Astanā pagarina uzvaru sēriju

Rīgas "Dinamo" viesos Kazahstānā ar 5:4 pēcspēles metienos piektdien pieveica vietējo Astanas "Baris" un līdz astoņām uzvarām pagarināja panākumu sēriju Kontinentālajā hokeja līgā (KHL), informēja organizatori. Otro cīņu četru spēļu izbraukumā "Dinamo" aizvadīs svētdien Omskā pret "Avangard".

Divus vārtus pret vienu no Austrumu konferences spēcīgākajām komandām guva "Dinamo" labākais snaiperis Marcels Hosa. Pols Ščehura guva vārtus pamatlaikā un realizēja uzvaru atnesušo pēcspēles metienu, savukārt Krišjānis Rēdlihs sezonā pirmoreiz izcēlās ar iemestiem vārtiem.

Otrajā trešdaļā "Dinamo" hokejistiem divreiz bija divu vārtu pārsvars, bet pēdējā trešdaļā Latvijas klubs atspēlēja vienu vārtu deficītu un izglābās no zaudējuma.

"Dinamo" hokejisti pirmajā periodā veiksmīgi neitralizēja mājinieku centienus aktīvi nospēlēt uzbrukumā, bet trīs minūtes pirms trešdaļas beigām izvirzījās vadībā. Hosa neitrālā zonā pārtvēra ripu un, aizslidojis līdz iemetiena apļa vidum, ar spēcīgu metienu pārspēja mājinieku vārtsargu Ari Ahonenu.

Otrās trešdaļas sākumā skaitliskā vairākuma izspēlei sekmīgi pieslēdzās Krišjānis Rēdlihs, un ar metienu no asa leņka noslēdza Aleksandra Ņiživija piespēli. Mājinieki rezultāta starpību gan ātri samazināja, kad iespēju netraucēti mest no vārtu priekšas izmantoja Dastins Boids, taču "Dinamo" vēl līdz trešdaļas vidum atjaunoja divu vārtu pārsvaru. Vairākumā pēc tālas un precīzas Sanda Ozoliņa piespēles Hosam atlika trāpīt tukšā vārtu stūrī.

Hosa otrajā trešdaļā uz brīdi devās uz ģērbtuvēm, jo rezultatīvajam uzbrucējam neveiksmīgā epizodē aiz vārtiem ripa trāpīja pa seju. "Dinamo" vārtos arvien vairāk darba bija Mikaelam Telkvistam, un līdz otrā perioda beigām "Baris" spēja panākt neizšķirtu. Pēc ātras izspēles ripu bez apturēšanas vārtos trieca Romans Starčenko, bet Boids realizēja skaitlisko pārsvaru.

"Baris" spiediens turpinājās arī pēdējā trešdaļā, un mājinieki vēlreiz realizēja skaitlisko vairākumu, kad Naidželam Dousam izdevās precīzs un spēcīgs plaukstas metiens. Taču skaitlisko pārsvaru realizēja arī "Dinamo", kad trīs minūtes pirms pamatlaika beigām precīzs bija Ščehura.

Pagarinājumā dominēja "Dinamo", un labas iespējas bija Hosam, Mikam Indrašim un Vitālijam Pavlovam. Uzvarētāja noteikšanā visu izšķīra pēcspēles metieni, kuros vienīgais precīzais metiens izdevās Ščehuram.

"Dinamo" panākumu sērija ļāva komandai nostiprināties 3.vietā Rietumu konferencē.

Pēc nākamās spēles Omskā "Dinamo" otrdien vēl tiksies ar Hantimansijskas "Jugra", bet 28. novembrī izbraukumu pabeigs Jekaterinburgā pret "Avtomobilist". Visas decembī paredzētās spēles Latvijas klubs aizvadīs "Arēnā Rīga".

KHL spēle:

Astanas "Baris" - Rīgas "Dinamo" 4:5 (0:1, 3:2, 1:1, 0:0, 0:1)

Vārtus pamatlaikā guva: Dastins Boids 2, Romans Starčenko, Naidžels Douss - Marcels Hosa 2, Krišjānis Rēdlihs, Pols Ščehura

Vārtsargi: Ari Ahonens - Mikaels Telkvists