Dienas ziņas

Dzīvnieku patversmēs nonāk mazāk suņu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

PČ hokejā Latvijas reģionos – neiespējams

Pasaules hokeja čempionāta sarīkošana Rēzeknē – sapņu vīzija bez pamatiem

Pēc Starptautiskās Hokeja federācijas (IIHF) lēmuma atņemt pasaules čempionāta rīkotājas tiesības Baltkrievijai turnīra organizētāji solījušies otrdien dot gala vārdu, vai Minskas vietā Rīgai būs cits partneris, vai tomēr visas spēles notiks Latvijā. Idejai Minskas vietā čempionātu Latvijā uzņemt, piemēram, Rēzeknē, gan bija lemts īss mūžs.

Priekšlikumu pasaules hokeja čempionāta spēles rīkot Rēzeknē pagājušonedēļ no Saeimas tribīnes negaidīti aicināja deputāts Mārtiņš Bondars (“Attīstībai/Par!”). Sociālajos medijos viņa ideju gan izsmej, gan liela.

“Tas būtu lielisks atbalsts reģionam, lielisks atbalsts uzņēmējiem šajā pietiekoši sarežģītajā laikā," klāstīja Bondars. "Otrkārt, tas būtu starptautiski simbolisks solis, jo čempionātam daļēji bija jānotiek Baltkrievijā, bet Rēzekne ir pietiekoši tuvu Baltkrievijai.”

Taču tā bija tikai ideja. Priekšnosacījumus tās īstenošanai Saeimas deputāts nosaukt nevarēja. Savukārt čempionāta rīkotāju Latvijā SIA “Hokeja akadēmija” vadītājs Edgars Buncis paskaidroja, ka

nepietiekamas infrastruktūras dēļ tādi varianti nevar nemaz tikt izskatīti.

"Pasaules hokeja čempionāts jau nav tikai ledus laukums, pasaules hokeja čempionāts ir viens no lielākajiem sporta pasākumiem pasaulē, un tam līdzi nāk vesela virkne tehnisko un infrastruktūras prasību,” sacīja Buncis.

Kvalitatīvai spēļu filmēšanai neviena ledus halle Latvijas reģionos nav piemērota, atzina Buncis. Turklāt, lai gan klātienē tūkstošiem skatītāju spēles visdrīzāk nedrīkstēs vērot, čempionāta rīkotājiem tik un tā jāgatavojas optimistiskākajam scenārijam. Rēzekne ar ledus hallē 570 sēdvietām tam neatbilst.

Rēzeknes domes priekšsēdētājam Aleksandram Bartaševičam (“Saskaņa”) visvairāk gan likusi aizdomāties iespējamo pilsētas viesu izmitināšana. “Lietas, kas attiecas uz tehniskām prasībām, mēs nodrošinām. Tātad – atbilstoša arēna, labs ledus, ģērbtuvju skaits pietiekošs. Paliek tikai viesnīcas,” sacīja pilsētas mērs.

Trīs lielākas viesnīcas Rēzeknē ir, bet tajās nepietiks guļvietu simtiem hokejistu.

Pilsētas mērs gan minēja nesen renovēto dienesta viesnīcu, pasaules hokeja līderus piedāvājot izguldīt kopmītnēs.

Buncis atgādināja, ka pasaules čempionātā vienā grupā piedalās astoņas komandas un katrā no tām ir apmēram 50 cilvēku. "Tātad mums 400 cilvēkiem ir vajadzīga vieta četrzvaigžņu viesnīcā. Vai mums ārpus Rīgas ir iespējas to nodrošināt? Droši vien, ka nav,” cerības Rēzeknei kļūt par pasaules hokeja centru kliedēja organizators. 

Pārbaudes spēles pirms hokeja čempionāta reģionos ir notikušas Daugavpilī un Liepājā. Taču ne otrajā, ne trešajā lielākajā Latvijas pilsētā tik apjomīgas infrastruktūras nav.

Daugavpils domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dukšinskis (“Latgales partija”) pastāstīja, ka pilsētā cer uz ledus halles modernizēšanu.

“Ledus hallē mums ir, ja nemaldos, 1235 vietas. Tas reģionā ir vislielākais skaits skatītājiem," teica Daugavpils mērs. "Varbūt mums jāmodernizē viņa [halle] nākotnē, un mums jau darbi ir sākti apgaismojuma modernizēšanai. Bet tāda līmeņa sacensību organizēšanai parasti nepieciešama otra halle.” 

Kamēr Daugavpils izsaka vēlmi pilsētā būvēt otru ledus halli, Rēzekne tikai pusgadu pēc Olimpiskā centra atklāšanas veic pēdējos maksājumus par tā celtniecību. Pašvaldības parādu būvniekiem palīdzēja segt no valsts budžeta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Hokejs
Sports
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt