Dienas ziņas

Noskaidrots 2021. gada Eiropas cilvēks Latvijā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Uz Talsiem atved Gagarina kausu

Omskas «Avangard» videotreneris Āboliņš uz Talsiem atved KHL Gagarina kausu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) kluba Omskas "Avangard" videotreneris Aldis Āboliņš vēro visas spēles video, lai tālāk ierakstus varētu analizēt treneris un spēlētāji. Kad pagājušajā sezonā viņa komanda izcīnīja KHL Gagarina kausu, arī kādreizējais talsenieks ieguva iespēju uz dažām dienām atvest trofeju mājās. Gada nogalē uz dažām stundām kauss no Krievijas nonāca Talsos, lai motivētu jaunos hokejistus.

Talsos bija unikāla iespēja pieskarties un drosmīgākajiem arī mēģināt pacelt Gagarina kausu, ko pagājušajā sezonā izcīnīja Omskas "Avangard". Tikšanās ar kādreizējo talsinieku Āboliņu, kurš video trenera amatā kopā ar komandu izcīnīja prestižo kausu, gan izpalika, jo viņš pēc ceļošanas ir karantīnā. 

Aldis Āboliņš
Aldis Āboliņš

"Gribējās, lai bērniem būtu iespēja paskatīties, papriecāties," telefonsarunā teica Talsos hokeja gaitas sākušais Āboliņš. "Varu iztēloties, kā viņi arī kādu dienu vinnēs to kausu un arī varēs atvest uz Talsiem citiem bērniem."

Talsu sporta skolas hokeja treneris Māris Ziediņš uzsvēra, ka

Āboliņam kā hokejistam neizdevās sasniegt mērķi iegūt Gagarina kausu, bet tas izdevās kā trenerim.

"Tas ir tāds spilgts piemērs, kā nepadoties un to mērķi turēt visu laiku acu priekšā, un iet uz to," teica Ziediņš.

Kauss Talsos pabija tikai sešas stundas pavisam nelielā hokeja halles gaitenī, bet ar to fotografēties ieradās ne tikai jaunie hokejisti, bet arī interesenti no Talsu un kaimiņu novadiem.

Aplūkot kausu ieradās aplūkot arī Talsu novada iedzīvotājs Valters Hazens. Viņš pērnajā sezonā aktīvi sekoja līdzi Gagarina kausa finālam un nevēlējās laist garām iespēju redzēt Gagarina kausu savām acīm. 

"Tas tomēr ir Gagarina kauss, un tā ir, es uzskatu, otra prestižākā trofeja uzreiz aiz Stenlija kausa," sacīja Hazens.

Gagarina kauss kopā ar "Avangard" komandu, kas otrdien "Arēnā Rīga" aizvada spēli pret Rīgas "Dinamo", Latvijā ieradās tikai pirmdien un jau otrdien vakarā aizceļos prom.

Visu atrašanās laiku Talsos aptuveni 30 kilogramus smago kausu uzmanīja apsardze.

"Viņš [kauss] jau skaitās kā juvelierizstrādājums pats par sevi. Bija ietīts tādā biezā matracī, tad  somā, un apsardze priekšā un aizmugurē. Ļoti nopietna trofeja," piebilda treneris Ziediņš.

Savukārt Talsu Hokeja kluba prezidents Imants Ziediņš pastāstīja, ka kausa atvešanās brīdī kopā ar vecmeistariem trenējies uz ledus. "Tā pacelt [kausu] virs galvas es nemēģināju, man bija bail, ka es nenoturēšu viņu. Pārāk smags," paskaidroja Imants Ziediņš.

Tuvākajos gados Talsos plānots celt jaunu multifunkcionālo halli, taču process nevirzās uz priekšu tik ātri, cik idejas atbalstītāji vēlas. Tāpēc

jaunie hokejisti Gagarina kausu simboliski pacēla gaisā arī jaunās halles plānotajā būvniecības vietā.

Talsu novada pašvaldība gaida Finanšu ministrijas atzinumu par halles finanšu un ekonomisko pamatojumu. Pēc tā domei būs jālemj par iepirkuma sākšanu, un pozitīva lēmuma gadījumā pēc trim gadiem hokejisti Talsos trenēsies jaunā hallē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti