Norvēģijas hokejisti zaudē Krievijai un atvadās no cerībām uz ceturtdaļfinālu

Cerības uz iekļūšanu pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā pirmdien Maskavā zaudēja Latvijas hokejistu pēdējie pretinieki grupas kārtā norvēģi, kas ar 0:3 piekāpās mājiniecei Krievijai, liecina organizatoru informācija. Latvijas izlase vēl saglabā izredzes uz ceturtdaļfinālu un pēdējo grupas spēli pret norvēģiem aizvadīs otrdien.

Norvēģi savus vārtus nosargāja neskartus līdz otrā perioda sākumam, kad rezultātu atklāja Ivans Teļegins, bet Artēmijs Panarins līdz pēdējam pārtraukumam mājinieku pārsvaru divkāršoja. Pēdējā trešdaļā ripu Stefena Soberga vārtos vēlreiz raidīja Romans Ļubimovs.

Lai spēlētu ceturtdaļfinālā, Latvijai pēdējā grupas spēlē pamatlaikā jāuzvar norvēģi, kā arī jāsagaida, ka nevienu punktu pēdējā spēlē negūs ne Šveice, ne Dānija. Dāņi grupu kārtu pabeigs jau pirmdien, tiekoties ar Kazahstānas izlasi, kas visas cerības turnīrā ir zaudējusi un izkritīs uz zemāku līmeni.

Šveiciešu un dāņu rēķinā ir pa astoņiem punktiem un attiecīgi 4. un 5.vieta apakšgrupā, savukārt Latvijai sešu punktu krājums vēl ļauj cerēt uz sāncenšu apsteigšanu. Tomēr savstarpējās spēlēs Latvijas valstsvienība zaudēja gan Šveicei, gan Dānijai, tādēļ vienāda punktu skaita gadījumā priekšroka būs sāncenšiem. Maskavas grupā dalība ceturtdaļfinālā jau ir garantēta Čehijai, Krievijai un Zviedrijai, bet uz pēdējo vakanci pretendē Dānija, Šveice un Latvija.

Savukārt otrā priekšsacīkšu grupā Sanktpēterburgā no cerībām uz dalību ceturtdaļfinālā šķīrās Francijas izlase, kas ar 0:4 piekāpās pašreizējai čempionei Kanādai. Francijas neveiksme oficiāli apstiprināja Vācijas dalību ceturtdaļfinālā, kur vieta ir garantēta arī Kanādai un Somijai. Ceturtās ceļazīmes īpašniekus klātienes cīņā noskaidros Slovākijas un ASV izlases, turklāt slovākiem nepieciešama uzvara pamatlaikā.

Pa četrām divu apakšgrupu komandām cīņu turpinās ceturtdaļfinālā. Pasaules čempionāts Maskavā noslēgsies svētdien.