Losandželosas «Kings» ar uzvaru pagarinājumā iekļūst NHL Stenlija kausa finālā

Nacionālajā hokeja līgā (NHL) būs jauns Stenlija kausa īpašnieks, jo Losandželosas "Kings" Rietumu konferences finālsērijas spēlē svētdien ar 5:4 pagarinājumā pieveica mājiniekus Čikāgas "Blackhawks", kuru rīcībā trofeja bija pēc uzvaras iepriekšējā sezonā, informēja organizatori. Finālsērijā "Kings" pretinieki būs Ņujorkas "Rangers" hokejisti.

Konferences finālsērijas izšķirošajā septītajā spēlē Losandželosas kluba uzvaru pagarinājuma 6. minūtē nodrošināja Aleks Martiness. "Kings" Stenlija kausa finālā spēlēs otro reizi pēdējās trijās sezonās.

"Kings" kļuva par NHL vēsturē pirmo klubu, kas visās pirmajās trijās izslēgšanas kārtās aizvadīja pa septiņām spēlēm un tika finālā. Turklāt visas trīs septītās spēles Losandželosas klubs uzvarēja izbraukumā, kas arī ir NHL nebijis sasniegums.

Līdz pirmās trešdaļas vidum "Blackhawks" nodrošināja divu vārtu pārsvaru, taču viesi rezultātu izlīdzināja un pamatlaika turpinājumā vēl divreiz spēja panākt neizšķirtu. Mariana Gaborika iemestie vārti septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām uzvarētāja noteikšanu atlika uz pagarinājumu.

Jau vēstīts, ka Austrumu konferences finālā "Rangers" sērijā līdz četrām uzvarām ar 4:2 pieveica Monreālas "Canadiens" un pirmo reizi pēdējos 20 gados iekļuva Stenlija kausa finālā.

Pirmā spēle Stenlija kausa finālā sērijā līdz vienas komandas četrām uzvarām būs trešdien Losandželosā.