Latvijas studenti ar uzvaru pār Zviedriju iekļūst universiādes ceturtdaļfinālā

Latvijas studentu hokeja izlase svētdien Itālijā ar 5:2 uzvarēja Zviedriju pēdējā grupas turnīra spēlē pasaules universiādē un nodrošināja vietu ceturtdaļfinālā, liecina rīkotāju informācija. Latvijas komandā divus vārtus guva Miks Komuls, bet pa reizei precīzi meta Krists Apsītis, Kristaps Legzdiņš un Kārlis Brants.

Cīņas gaitā Latvijas studenti ne brīdi nebija iedzinējos. Brants un Komuls jau 5. minūtē panāca Latvijai divu vārtu pārsvaru, bet zviedri līdz pārtraukumam rezultāta starpību samazināja. Apsītis otrajā trešdaļā atjaunoja divu vārtu pārsvaru, tomēr pretinieki atkal pietuvojās līdz vienu vārtu starpībai. Latvijas uzvaru divarpus minūtes pirms spēles beigām nostiprināja Legzdiņš, savukārt Komuls pēdējā minūtē raidīja ripu tukšos vārtos, kad zviedri vārtsargu bija aizstājuši ar sesto laukuma spēlētāju.

Jau ziņots, ka pirmajā spēlē Latvijas izlase ar 2:4 zaudēja mājiniekiem itāliešiem, bet otrajā cīņā ar 2:3 pagarinājumā piekāpās ASV studentiem. Divās spēlēs gūtie četri punkti Latvijas hokejistiem nodrošina vietu astoņu spēcīgāko komandu vidū.

Universiādē startē 12 vīriešu izlases, kas priekšsacīkstēs ir sadalītas trijās grupās un izspēlē apļa turnīru. Astoņas spēcīgākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, bet pārējās vienības turpinās cīņu par 9. vietu. Latvijas izlases pretinieki trešdien paredzētajā ceturtdaļfinālā kļūs zināmi pēc spēļu noslēguma pārējās grupās.

Galvenā trenera Ērika Miļuna vadītajā Latvijas izlasē ir iekļauti virslīgas klubu hokejisti, kas iepriekš spēlējuši jauniešu un junioru izlasēs, gan spēlētāji, kam līdz izlasēm nedaudz pietrūcis.

Pasaules universiādē Trentīno līdz 21.decembrim sacensības risinās 13 sporta veidos, no kuriem Latvija ir pārstāvēta piecos, tostarp vīriešu hokeja turnīrā. Latvijas sportisti startē arī biatlonā, šorttrekā, distanču un kalnu slēpošanā.