Kas jāmaina Latvijas sportā? - Izcilības novērtēšana Latvijas sportā raisa jautājumus

Latvijas futbola Virslīga. RFS 1:2 "Valmiera FC"

U-20 pasaules čempionāts hokejā. Latvija – Norvēģija

Latvijas hokejisti ar uzvaru pār norvēģiem sāk U-20 pasaules čempionāta turnīru

Latvijas U-20 hokeja izlase svētdien Dānijā ar 4:2 uzveica Norvēģijas vienaudžus pirmajā spēlē pasaules čempionāta pirmās divīzijas grupā. Latvijas hokejisti cīnās par atgriešanos elites grupā, kur spēlē spēcīgāko hokeja valstu izlases.

Pirmā trešdaļa noslēdzās neizšķirti 2:2, bet nākamajos divos periodos latvieši iemeta pa vieniem vārtiem. Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē nosauca vārtsargu Bruno Brūveri.

Norvēģijas izlase atklāja rezultātu 7.minūtē, izspēlējot skaitlisko vairākumu līdz Lukasa Trigas metienam tukšos vārtos. Toties latvieši nekavējoties revanšējās - Raivis Ansons uzreiz pēc iemetiena precīzi raidīja ripu vārtos. Turklāt pāris minūtes vēlāk vārtu priekšā rezultatīvi nospēlēja Dāvis Orniņš, izvirzot Latviju vadībā. Tomēr norvēģi vēlreiz izmantoja skaitlisko pārsvaru un Ole Holms rezultātu līdzsvaroja - 2:2.

Vienu vārtu pārsvaru Latvijai otrajā periodā atguva Sandis Vilmanis ar plaukstas metienu no zonas vidus. Drošāku pārsvaru Latvijas izlasei trešā perioda sākumā nodrošināja Daniels Mūrnieks, panākot 4:2.

Dānijas pilsētā Horsholmā pirmās divīzijas A grupā latvieši spēkosies arī ar mājinieku izlasi (13.decembrī), Baltkrieviju (15.decembrī), Ungāriju (16.decembrī) un Kazahstānu (18.decembrī). Tikai grupas uzvarētāji iekļūs elites divīzijā.

Pērn Latvijas hokejisti U-20 pasaules čempionātā pirmās divīzijas A grupā nepiedalījās, jo turnīru atcēla pandēmijas dēļ. Savukārt 2019.gadā latvieši analoģiskā turnīrā Minskā palika otrie. Latvijas U-20 hokeja izlase elitē pasaules čempionātā nav spēlējusi kopš 2017.gada.