Kanādas hokejisti notur uzvar pār Krieviju un kļūst par U-20 pasaules čempioniem

Mājinieki Kanādas hokejisti pirmdien Toronto finālā ar 5:4 uzvarēja Krievijas vienaudžus un izcīnīja zelta medaļas U-20 pasaules čempionātā, informēja organizatori. Bronzas godalgas ieguva slovāki, kas spēlē par 3.vietu ar 4:2 pieveica Zviedrijas juniorus.

Kanādieši otrās trešdaļas vidū bija vadībā ar 5:1, taču līdz pēdējam pārtraukumam ielaida trīs vārtus un iekrātais pārsvars saruka līdz minimumam. Tomēr pēdējā periodā rezultāts vairāk nekā 19 000 līdzjutēju klātienē vērotajā spēlē nemainījās un Kanāda 16. reizi kļuva par U-20 pasaules čempioni.

Zelta medaļas U-20 čempionātā kanādieši nebija ieguvuši kopš 2009.gada. Vienus vārtus finālā Kanādai guva arī Konors Makdeivids, kuru uzskata par teju drošu pretendentu uz pirmo numuru 2015.gada drāftā Nacionālajā hokeja līgā (NHL).

Par turnīra labāko vārtsargu un čempionāta vērtīgāko spēlētāju (MVP) nosauca Slovākijas izlases vārtsargu Denisu Godlu. Slovāki tikai otro reizi tika pie U-20 pasaules čempionāta godalgām, atkārtojot 1999.gada panākumu.

U-20 pasaules čempionāta finālos kanādieši savu pārsvaru pār Krieviju palielināja līdz 8:6. Līdzšinējos četros pēdējos pasaules čempionātos kanādieši Krievijai izslēgšanas kārtā zaudēja, tostarp cīņā par bronzu 2013. un 2014.gadā.