Kalvītis: Valsts nauda nesegs pat pusi izdevumu hokeja izlases dalībai pasaules čempionātā

Latvijas Hokeja federācijai (LHF) šopavasar no valsts budžeta piešķirtie 150 000 eiro tikai daļēji kompensēs izdevumus, kas nepieciešami valstsvienības dalībai pasaules čempionātā, Latvijas Radio teica LHF prezidents Aigars Kalvītis. No līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem piešķirtās valsts finanses nesegšot pat pusi gaidāmo tēriņu.

Pērn LHF budžetā bija paredzēts finansējums gan izlases dalībai pasaules čempionātā, gan 2018.gada olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā, taču uz 2017.gadu šāds finansējums nezināmu iemeslu dēļ netika pieprasīts, sacīja Kalvītis. Jaunā LHF vadība ar Kalvīti federācijas prezidenta krēslā amatus pārņēma pērn oktobrī, bet vēlāk konstatēja, ka federācijas budžets ir samazinājies par 600 000 eiro salīdzinājumā ar iepriekšējo sezonu.

LHF ir izdevies piesaistīt vairākus lielus privātus sponsorus, kuru līdzekļi ļaus segt pārējos izdevumus, kam nepietiks valdības dotās naudas, teica Kalvītis. "Mēs ar privāto sponsoru palīdzību centīsimies kompensēt pārējo daļu," piebilda LHF prezidents.

Ar Ministru kabineta rīkojumu no valsts budžeta neparedzētiem gadījumiem aprīlī Izglītības un zinātnes ministrijai piešķīra 830 225 eiro vairākām augstu sasniegumu sporta programmām, tostarp 150 000 eiro paredzot Latvijas vīriešu hokeja izlases sagatavošanās darbam un dalībai 2017. gada pasaules čempionātā.

Pasaules čempionāta grupā Ķelnē Latvijas izlasei pirmā pretim stāsies Dānija (6. maijā), kam sekos Slovākija (7. maijā) un Itālija (9.maijā). Vēlāk būs spēles arī pret Zviedriju (11. maijā), ASV (13.maijā) un Krieviju (15.maijā), bet apakšgrupu turnīrs 16. maijā noslēgsies ar spēli pret mājinieci Vāciju.

Pasaules čempionāts Ķelnē un Parīzē risināsies no 5. līdz 21.maijam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Hokejs
Sports
Jaunākie
Interesanti