Cīņā par finālu Kanādas hokejisti Znaroka vadīto Krieviju vēlreiz atstāj zaudētājos

Kanādas hokeja izlase sestdien Ķelnē pēdējās piecās minūtēs guva trīs vārtus un ar 4:2 uzvarēja Krieviju pasaules čempionāta pusfinālā, nodrošinot iespēju turnīra noslēgumā cīnīties par zelta medaļām, liecina organizatoru informācija. Krievijas izlase galvenā trenera Oļega Znaroka vadībā vēl ne reizi kanādiešus nav uzvarējusi.

Kopš Znaroks 2014.gadā kļuva par Krievijas izlases galveno treneri, valstsvienība viņa vadībā visās četrās savstarpējās spēlēs dažādos turnīros Kanādai ir zaudējusi.

Piecas minūtes pirms pusfināla beigām Kanāda bija iedzinējos ar 1:2, tomēr pašreizējie čempioni nākamajās divās minūtēs iemeta divas ripas un mača izskaņā vēl raidīja ripu tukšos vārtos.

Tehnika un meistarība ripas izspēlē ļāva Krievijas izlasei vairāk izveidot bīstamas situācijas un divas no tām otrajā trešdaļā arī pārvērst vārtu guvumā, izvirzoties vadībā 2:0. Kanādieši trešā perioda sākumā samazināja rezultāta starpību un vēl trīsreiz spēlēja vairākumā, līdz Neits Makinons piecas minūtes pirms mača beigām panāca izlīdzinājumu. Trešos vārtus guva Raiens O'Reilijs trīs minūtes pirms beigu svilpes, bet tukšos vārtos vēl ripu iemeta Šons Kuturjē.

Krievijas izlase pirmajā trešdaļā vairāk turēja ripu pretinieka zonā, toties kanādieši atbildēja ar iespaidīgu spēka spēli, un abu komandu izredzes bija līdzvērtīgas. Bīstamākajās epizodēs vārtu priekšā precizitātes pietrūka gan krieviem, gan kanādiešiem.

Divreiz krieviem otrajā trešdaļā neizdevās izmantot skaitlisko vairākumu, tomēr paļaušanās uz ripas izspēli visbeidzot vainagojās ar rezultatīvu uzbrukumu. Nepilnas astoņas minūtes pirms pēdējā pārtraukuma Jevgēņijam Kuzņecovam pie vārtu stabiņa atlika tikai trāpīt tukšā stūrī pēc nevainojamas Artēmija Panarina piespēles. Līdzīgā stilā Krevijas izlase līdz pārtraukumam vēl realizēja skaitlisko pārsvaru un Ņikita Gusevs panāca 2:0.

Toties trešā perioda sākumā Kanādai pietika ar 17 sekundēm, lai vairākumā Marks Šeifele ievirzītu ripu vārtos un samazinātu rezultāta starpību. Kanādas spiediens ļāva komandai panākt izlīdzinājumu, kad Makinons izcīnīja sev metiena iespēju no tuvas distances. Kanādieši palika uzticīgi agresīvajam un aktīvajam spēles stilam, līdz O'Reilijs vārtu priekšā tika pie ripas un guva uzvaras vārtus.

Otru finālistu vēlāk sestdien noteiks Somijas un Zviedrijas spēlē. Pusfinālu zaudētāji svētdien tiksies cīņā par bronzas medaļām.