Čehi nepieviļ Dāniju; Latvijas hokejisti saglabā cerības uz vietu desmitniekā

Čehijas valstsvienība ar uzvaru 5:4 spēlē pret Šveici otrdien Maskavā garantēja pirmo vietu grupā un nodrošināja dalību ceturtdaļfinālā Dānijas hokejistiem, liecina organizatoru informācija. Čehu uzvara arī saglabāja izredzes uz vietu desmitniekā Latvijas izlasei, kas čempionātu otrdien pabeigs ar spēli pret Norvēģiju.

Pēdējās trešdaļas vidū čehi bija vadībā ar 4:2, kad nonāca mazākumā un Šveices izlase vārtsargu aizstāja ar laukuma spēlētāju. Tomēr Mihals Jordans trāpīja tukšos vārtos un sasniedza Čehijai trīs vārtu starpību. Šveices izlase vēl spēja samazināt rezultāta starpību līdz minimumam, taču šveiciešiem bija vajadzīga uzvara pamatlaikā, lai apsteigtu dāņus un tiktu ceturtdaļfinālā.

Latvijas izlasei pirms spēles pret Norvēģiju vairs nav cerību uz tikšanu ceturtdaļfinālā, tomēr komanda var pacīnīties par Latvijas Hokeja federācijas noteikto mērķi iekļūt desmitniekā. Uzvara pamatlaikā pār norvēģiem ļaus sasniegt piekto vietu grupā un desmitnieku kopvērtējumā.

Maskavas grupā jau iepriekš dalība ceturtdaļfinālā bija droša Čehijai, Krievijai un Zviedrijai. Dānijai valstsvienība vēsturē otro reizi spēlēs ceturtdaļfinālā, kur komanda nav tikusi kopš 2010.gada.

Savukārt otrā priekšsacīkšu grupā Sanktpēterburgā par pēdējo ceturtdaļfinālisti otrdien kļuva ASV izlase, kas ar zaudējumu 2:3 pagarinājumā Slovākijai ieguva vienu nepieciešamo punktu, lai tiešos konkurentus atstātu aiz sevis. Dalība ceturtdaļfinālā ir garantēta arī Kanādai, Somijai un Vācijai.

Pa četrām divu apakšgrupu komandām cīņu turpinās ceturtdaļfinālā. Pasaules čempionāts Maskavā noslēgsies svētdien.