ASV izlase sarūgtina kanādiešus U-20 pasaules hokeja čempionāta finālā

ASV hokeja izlase ceturtdien Monreālā finālā ar 5:4 pēcspēles metienos uzvarēja laukuma saimniekus kanādiešus un ceturto reizi izcīnīja zelta medaļas U-20 pasaules čempionātā, liecina organizatoru informācija. Bronzas godalgas ieguva krievi, kam spēlē par 3.vietu pagarinājumā izdevās ar 2:1 pārspēt Zviedriju.

Amerikāņiem zeltu nodrošināja Trojs Terijs, kurš vienīgais tika pie vārtu guvuma pēcspēles metienos. Nevienam Kanādas hokejistam piecos "bullīšos" neizdevās pārspēt vārtsargu Taileru Pārsonsu.

Kanādas izlase divreiz nenoturēja divu vārtu pārsvaru, ļaujot pretiniekiem panākt gan neizšķirtu 2:2, gan trešajā periodā arī 4:4. Finālspēli klātienē noskatījās 20 173 līdzjutēji.

Par čempionāta vērtīgāko spēlētāju (MVP) atzina Kanādas aizsargu Tomsu Šabo, kurš finālā laukumā bija gandrīz 44 minūtes.

Kanādas juniori otro reizi pēdējos trijos gados spēlēja finālā un bez medaļām viņi nav palikuši nevienā no 12 pašu uzņemtajiem pasaules čempionātiem. ASV izlase Kanādu iepriekš uzvarēja arī grupu kārtas spēlē (3:1).

Jau vēstīts, ka Latvijas U-20 izlase Kanādā zaudēja visās spēlēs un izkrita uz zemāku līmeni. Pasaules elitē Latvijas U-20 izlase spēlēja sesto reizi, taču no izkrišanas līdz šim izdevās paglābties tikai divreiz - 2009. un 2012.gadā.