Šveice
Šveice
Norvēģija
Norvēģija
Līdz video tiešraidei:
Slovākija
Slovākija SVK
Vācija
Vācija GER
Čehija
Čehija CZE
Somija
Somija FIN
Zviedrija
Zviedrija SWE
ASV
ASV USA
Lielbritānija
Lielbritānija GBR
Kanāda
Kanāda CAN

Vairāk

Hokeja valstsvienībai pavasara durvjuzvans, no jaunajiem uz vietu sastāvā pretendē retais

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pēc mēnesi ilgas treniņnometnes Latvijas hokeja valstsvienība divās pārbaudes spēles ar spēcīgo Šveices izlasi atrādīs sakrāto ieguldījumu laukumā. Gaida pēdējie pārbaudījumi savu skatītāju priekšā, kā arī treneriem būs lemšana, kuri spēlētāji turpinās cīnīties par vietu sastāvā, bet kuriem nāksies teikt "paldies". Būtiski ir arī neiedzīvoties savainojumos, kas komandā diemžēl jau ir noticis. 

Komandas enerģijas bullis Rihards Marenis traumu guva pirmajā treniņā. Vienā no epizodēm uzbrucējs atsvaidzināja ceļgala savainojumu, kas liegs viņam pārstāvēt izlasi ceturtajā pasaules čempionātā. Tikmēr otrajā pārbaudes spēlē pret Lielbritānijas izlasi lazareti papildināja Renārs Krastenbergs, kurš šobrīd trenējas pēc individuālas programmas. 

"Jo es vecāks paliku, jo man vairāk likās, ka pārbaudes spēles nav vajadzīgas. Skaidrs, ka sastāvs jauns, nepieciešams saprast virknējumus, saspēles. Forši pārbaudīt ķīmiju vai, tieši otrādāk, ka varbūt kaut kas nesanāk," pēc viena no treniņiem LSM.lv sacīja galvenā trenera asistents Lauris Dārziņš.

Bijušais uzbrucējs Dārziņš pats reiz nonāca situācijā, ka pēdējā pārbaudes spēlē pirms čempionāta traumēja ceļgala krusteniskās saites. Toreizējais federācijas ģenerālsekretārs Viesturs Koziols minēja, ka spēlētāji ir apdrošināti, bet operāciju un rehabilitāciju Dārziņš sedza no personīgiem līdzekļiem. Beigās federācija ar spēlētāju izlīga.

Kopš 2017. gada citi atgadījumi ar spēlētāju apdrošināšanām nav izskanējuši. Arī šogad,

kā apliecināja izlases ģenerālmenedžeris Rūdolfs Kalvītis, visi hokejisti ir apdrošināti. 

Traumas ietekmē ne tikai pašus spēlētājus turpmākajā karjeras cēlienā, bet arī Latvijas izlases sastāvu. Īpaši ir tādi hokejisti, kuri pēdējos gados kļuvuši par valstsvienības pamatvērtībām. 

Jaunie nāk un paliek?

Treniņus apmeklējot kopš pirmās dienas, skaidri var nolasīt, ka kolektīvs uz ledus ir saliedēts. Tādas nianses kā vienam otra pakacināšana, draudzīga un arī konkurējoša pagrūstīšanās, treneru simbioze savā starpā no malas izskatās kā labi sagatavots velosipēds pēc ziemas sezonas. 

"Nav jau arī tā, ka jaunie baigi spiež uz papēžiem. Visi vecie, kas joprojām ir ierindā, spēj parādīt zobus treniņos, fiziskajos testos, regulārajā sezonā, izslēgšanas spēlēs, savos klubos. Tie vecā kaluma spēlētāji 32, 35 gados tomēr tiem jaunajiem pogas izgriež," sarunā ar Latvijas Televīzijas "Sporta studiju" sacīja Roberts Bukarts, kurš gatavojas savam 10. čempionātam izlases sastāvā. 

Saruna ar Robertu Bukartu 

No pašreizējā izlases pulka pasaules čempionātā nav debitējuši 10 hokejisti, un

tieši pārbaudes spēles pret Šveices izlasi noteiks, kuri spēlētāji pārstāvēs valstsvienību, bet kuriem mačus nāksies skatīties no tribīnēm.

Jaunie hokejisti arvien vairāk ienāk kandidātu lokā, bet vien retais ir spējīgs izstumt pieredzējušos dalībniekus. Viens no sezonas pārsteigumiem ir centra uzbrucējs Dans Ločmelis, kurš jau U-20 izlases sastāvā pasaules čempionātā apliecināja līdera dotības, ar trim vārtu guvumiem kļūstot par valstsvienības labāko snaiperi. Mačos pret Lielbritāniju bija manāms fiziskās masas deficīts pie laukuma apmalēm, bet meistarībā, hokeja domāšanā un slidošanā Ločmelis būtu pelnījis vietu izlases sastāvā. 

Treniņos atzīstams arī uzvārda brāļu Ralfa un Arvila Bergmaņu sniegums. Abi aizsargi šosezon spēlēja koledžas līmenī (NCAA), bet Arvils jau ir soli priekšā, jo pērn debitēja izlases rindās. Spēlē ar ripu nosvērts, tomēr klupšanas akmens ne tikai abiem aizsargiem, bet lielai daļai gados jauno hokejistu ir spēle pieaugušo līmenī. Masīvāki spēlētāji, pieredze krīzes situācijās, piemēram, ilgu laiku pavadot savā aizsardzības zonā, metienu un piespēļu kvalitāte.

Tik daudz komponentu atšķir junioru un pieaugušo hokeju, tāpēc vien retais dalībnieks 20 gadu vecumā vai pāris gadus vecāks spēj ielauzties izlases pamatsastāvā. 

Somijas "Mestis" līgā labu sezonu aizvadījušais Miks Tumānovs arī ir kandidātu lokā dalībai izlasē. Viņš ir otrs raženākais aizsargs uzreiz aiz Roberta Mamčica un Kārļa Čukstes. Lieliska sezona "RoKi" vienības rindās, ar 36 (12+24) iekrātiem punktiem viņš kopā ar Ričardu Bernhardu dalīja otrā rezultatīvākā latvieša godu "Mestis" līgā [pirmais bija Artūrs Homjakovs]. Jāpiezīmē, ka Tumānovs spēlē aizsarga pozīcijā, nevis uzbrukumā, līdz ar to izlases galvenajam trenerim Harijam Vītoliņam ir, no kā izvēlēties. 

 

Spēles pret Šveices izlasi

Šonedēļ komandai pievienojās divi potenciālie izlases līderi - līdz Čehijas līgas pusfinālam aizcīnījušais Roberts Bukarts, kā arī 2022. gada pasaules čempionāta kapteinis Rodrigo Ābols.

Saruna ar Rodrigo Ābolu 

Pirms turnīra kapteiņa posteni izlasē noskaidros pēc spēlētāju balsojuma. Divas nedēļas pirms hokeja svētku sākuma valstsvienībā beidzot var sākt slīpēt vairākuma izspēli. Iepriekšējā čempionātā Latvija spēja realizēt 25% iespēju vairākumā, kas šajā rādītājā deva dalīto 7. vietu. Tam jābūt arī vienam no trumpjiem gaidāmajā turnīrā.

Šveicieši Rīgā ieradušies ar spēlētājiem praktiski tikai no vietējās līgas.

Aizvadītajā naktī no Nacionālās hokeja līgas (NHL) izslēgšanas mačiem izstājās Vinipegas "Jets", kuru pārstāv uzbrucējs Nino Nīderraiters, un par viņa dalību čempionātā vēl nav skaidrs. Atklāts jautājums ir par Nešvilas "Predators" kapteiņa Romana Josi pievienošanos izlasei – martā aizsargs guva smadzeņu satricinājumu, bet sezonas izskaņā spēlēja. Viņa kandidatūra izlasē vēl ir aktuāla. Tikmēr valstsvienību papildinās Elvja Merzļikina komandas biedrs Kolumbusas "Blue Jackets" rindās Tims Berni un Arizonas "Coyotes" otrs rezultatīvākais aizsargs Janis Mosers. Abi hokejisti Rīgā nespēlēs, bet pasaules čempionātā viņi būs ierindā. 

Pārbaudes ciklā Šveice ir aizvadījusi četras pārbaudes spēles – mājās divreiz zaudēja Slovākijai ar 0:2 un 2:3, bet divos dueļos pieveica Franciju ar 2:1 un 6:0. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
A grupa Punkti
ASV
ASV
20
Zviedrija
Zviedrija
18
Somija
Somija
16
Vācija
Vācija
12
Dānija
Dānija
8
Francija
Francija
4
Austrija
Austrija
3
Ungārija
Ungārija
3
B grupa Punkti
Šveice
Šveice
19
Kanāda
Kanāda
15
Latvija
Latvija
13
Čehija
Čehija
13
Slovākija
Slovākija
11
Kazahstāna
Kazahstāna
7
Norvēģija
Norvēģija
6
Slovēnija
Slovēnija
0

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti