POLIJA POL
ASV USA
Latvija LVA
Zviedrija SWE

Norvēģi nepiepilda Latvijas cerības; vieta ceturtdaļfinālā būs jāizcīna hokeja spēlē pret Šveici

Latvijas izlases konkurenti uz vietu pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā Slovākijas hokejisti otrdien priekšsacīkšu kārtas noslēgumā ar 4:1 pieveica Norvēģijas valstsvienību un saglabāja izredzes tikt izslēgšanas turnīrā. Latvijas valstsvienībai vietu ceturtdaļfinālā garantēs vismaz viens punkts dienas pēdējā spēlē pret grupas spēcīgāko komandu Šveici.

(papildināts ar Vācijas iekļūšanu ceturtdaļfinālā)
Slovāki pirmajā trešdaļā izvirzījās vadībā 3:0, un turpmāk ne brīdi viņu pārsvars nebija mazāks par diviem vārtiem.

Pirmās trešdaļas epizodes

Rezultātu Slovākijas izlase atklāja 4. minūtē – pēc piespēles no aizvārtes Mareks Hrivīks pie vārtu stabiņa bija veiklāks par aizsargu un norvēģu vārtsargu Henriku Haukelandu. Norvēģi atbildēja ar trāpījumu pa vārtu pārliktni, turpretim Slovākijas izlase vēl līdz trešdaļas vidum divkāršoja pārsvaru – Peters Cehlāriks nekavējās izmantot metiena iespēju no vārtu priekšas. Norvēģijas aizsardzība arī nenoturēja Robertu Lantoši, kurš ātrā solo pretuzbrukumā panāca 3:0.

Otrās trešdaļas epizodes

Norvēģi uz rezultāta tablo pierakstījās otrās trešdaļas sākumā, Markusam Vikingstadam vārtu guvumā pārvēršot labu piespēli vārtu priekšā. Slovākijas izlasei bija vairākas labas izdevības nostiprināties vadībā, bet tās palika neizmantotas.

Trešās trešdaļas epizodes

Trīsarpus minūtes pirms spēles beigām Norvēģijas izlasē vārtsargu aizstāja laukuma spēlētājs, kas ļāva Rihardam Panīkam raidīt ripu tukšos vārtos.

Ja slovāki nespētu pamatlaikā uzveikt norvēģus, Latvijas izlasei būtu garantēta dalība ceturtdaļfinālā. Tā kā Slovākijas izlase grupu kārtu tomēr noslēdza ar uzvaru pamatlaikā, Latvijas valstsvienībai otrdien vakarā pēdējā spēlē B apakšgrupā pret šveiciešiem būs nepieciešams vismaz viens punkts par neizšķirtu pamatlaikā, lai čempionātu turpinātu izslēgšanas turnīrā.

Vienlaicīgi A apakšgrupā Tamperē vācieši ar 5:0 pārspēja Francijas izlasi un garantēja vietu ceturtdaļfinālā.

Vācijas un Francijas spēles epizodes

Vēlāk otrdien Kanādas un Čehijas hokejistu spēlē Rīgā kļūs zināmi 2. vietas ieguvēji B apakšgrupā, kā arī cīņā par augstāko pozīciju A apakšgrupā tiksies Zviedrijas un ASV izlases. Dienas noslēgumā Tamperē mājinieki somi spēlēs pret Dānijas izlasi.

Ceturtdaļfinālā spēlēs katras grupas četras spēcīgākās komandas.

B apakšgrupā Rīgā dalību izslēgšanas turnīrā jau nodrošinājušas Šveices, Čehijas un Kanādas izlases, bet A apakšgrupā Tamperē vieta ceturtdaļfinālā ir garantēta ASV, Zviedrijai, Somijai un Vācijai.

Pasaules čempionāts hokejā risinās Rīgā un Somijas pilsētā Tamperē, kur finālā 28. maijā kļūs zināmi medaļu ieguvēji.