Merzļikins atvaira 29 metienus «Blue Jackets» zaudējumā NHL spēlē; neveiksmes arī Bļugeram un Balinskim

Latvijas vārtsargs Elvis Merzļikins ceturtdien atvairīja 29 metienus Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē, kurā viņa Kolumbusas "Blue Jackets" komanda piedzīvoja septīto zaudējumu pēc kārtas. Zaudējumu cieta arī uzbrucēja Teodora Bļugera pārstāvētā Vankūveras "Canucks" un Floridas "Panthers" ar aizsargu Uvi Balinski sastāvā.

(papildināts ar Vankūveras "Canucks" un Floridas "Panthers" zaudējumu)
"Blue Jackets" mājās ar rezultātu 2:3 zaudēja Arizonas "Coyotes" komandai. Merzļikins tika galā ar 29 no 32 pretinieku metieniem, atvairot 90,6% raidījumu.

Pirmajai trešdaļai noslēdzoties bez gūtiem vārtiem, otrā perioda otrajā minūtē "Blue Jackets" vadībā izvirzīja Deimons Sīversons, taču nepilnas piecas minūtes vēlāk "Coyotes" atbildēja ar to pašu, precīzam esot Beretam Heitonam.

Trešā perioda vidū Arizonas vienībai 28 sekunžu laikā izdevās pārspēt Merzļikinu divas reizes un iekrāt divu vārtu pārsvaru (3:1). Vispirms vairākumā Kolumbusas komandas vārtos ripu raidīja Logans Kūlijas, bet pēc tam precīzs bija Losons Krūzs.

Nedaudz mazāk kā divas minūtes līdz pamatlaika beigām Sīversons guva savus otros vārtus mačā un samazināja deficītu līdz vienam precīzam metienam, tomēr ar to nepietika, lai pacīnītos par panākumu.

Kolumbusas "Blue Jackets" - Arizonas "Coyotes" spēles epizodes

"Blue Jackets" ar 12 punktiem 17 spēlēs ieņem 16.vietu Austrumu konferencē un nākamo maču aizvadīs sestdien, kad viesos stāsies pretī Vašingtonas "Capitals".

Latvijas hokejista Teodora Bļugera pārstāvētā Vankūveras "Canucks" vienība ceturtdien NHL spēlē piedzīvoja neveiksmi.

"Canucks" izbraukumā ar rezultātu 2:5 piekāpās Kalgari "Flames" hokejistiem.

Pirmās trešdaļas vidū Elīass Petešons bija precīzs vairākumā un panāca 1:0 Vankūveras komandas labā, taču perioda izskaņā Makenzijas Vīgars izlīdzināja rezultātu.

Otrajā trešdaļā pēc spēlētām nepilnām 11 minūtēm Dilons Dubē izvirzīja vadībā "Flames", kamēr mazāk kā minūti līdz perioda beigām mājinieku pārsvaru dubultoja Noa Hanifins.

Noslēdzošajā periodā 4:1 mājinieku labā panāca Žonatans Iberdo. Trešdaļas vidū "Canucks" izdevās gūt otros vārtus mačā, "Flames" vārtsargu pārspējot Nilsam Hoglanderam, taču nepilnas divas minūtes līdz pamatlaika beigām Elīass Lindholms atguva mājiniekiem trīs vārtu pārsvaru, raidot ripu tukšos "Canucks" vārtos.

Bļugers šajā mačā kopā uz ledus pavadīja 15 minūtes un 29 sekundes, kuru laikā laikā uzvarēja 11 no 17 iemetieniem, pārtvēra divas ripas un noslēdza spēli ar neitrālu lietderības koeficientu.

Kalgari "Flames" - Vankūveras "Canucks" spēles epizodes

"Canucks" ar 25 punktiem 17 spēlēs Rietumu konferencē ierindojas otrajā pozīcijā un nākamo maču aizvadīs sestdien, kad savā laukumā uzņems Sietlas "Kraken".

Balinska pārstāvētā "Panthers" viesos ar 1:2 piekāpās Losandželosas "Kings" hokejistiem.

Uz ledus pavadot 14 minūtes (14:09), Balinskis trīsreiz meta pa vārtiem, bloķēja divus metienus, veica divus spēka paņēmienus un nopelnīja pozitīvu lietderības rādītāju +1.

Kevins Fiala un Anže Kopitars guva pa vieniem vārtiem pirmajās divās trešdaļās, nodrošinot "Kings" divu vārtu pārsvaru. "Panthers" pēc Sema Reinharta precīzā metiena pēdējās trešdaļas vidū rezultāta starpību samazināja, bet panākt neizšķirtu nespēja, Floridas klubam pārtrūkstot piecu uzvaru sērijai.