Merzļikins NHL mačā sešās minūtēs ielaiž trīs ripas; Girgensona «Sabres» uzvar

Latvijas uzbrucējs Zemgus Girgensons otrdien trīsreiz meta pa vārtiem Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā, kurā viņa pārstāvētā Bufalo "Sabres" komanda izcīnīja uzvaru. Savukārt vārtsargs Elvis Merzļikins laukumā pavadīja vien nepilnas sešas minūtes, atvairot vienu metienu un ielaižot trīs pretinieku raidītās ripas.

Girgensona "Sabres" uzvar "Red Wings"

Girgensona pārstāvētā "Sabres" komanda mājās ar rezultātu 7:3 uzvarēja Detroitas "Red Wings" vienību.

Latvijas uzbrucējs šajā mačā uz ledus pavadīja 13 minūtes 16 sekundes, kuru laikā izdarīja vienu rezultatīvu piespēli, izpelnījās divas soda minūtes, trīsreiz meta pa vārtiem, pielietoja divus spēka paņēmienus un iekrāja pozitīvu lietderības koeficientu +4.

Girgensons asistēja mājinieku sestajos vārtos, kad pēc viņa un Teidža Tompsona piespēlēm pretinieku vārtsargu otro reizi mačā pārspēja Bouens Bairams.

Starp uzvarētājiem Zeks Bensons izcēlās ar vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm, Tompsons un Džordans Grīnvejs asistēja divos vārtu guvumos, kamēr pa vienai ripai Detroitas komandas vārtos raidīja Džefs Skiners, Jons Peterka un Alekss Taks.

"Red Wings" labā vārtus guva Džeiks Volmens, Bens Šarots un Lukass Raimonds.

Bufalo kluba galvenais treneris Dons Granato pastāstīja, ka pēc izmaiņām sastāvā Girgensons šoreiz tika pie spēlēšanas pirmajā maiņā, un hokejisti uz ledus darbojās ar lielu aizrautību.

Dons Granato par Bufalo "Sabres' uzvaru
00:00 / 00:25
Lejuplādēt

"Sabres" ar 67 punktiem 66 spēlēs ieņem 11. vietu Austrumu konferencē un nākamo maču aizvadīs ceturtdien, kad uzņems savā laukumā Ņujorkas "Islanders".

Merzļikina "Blue Jackets" zaudē "Canadiens"

Merzļikins sāka spēli Kolumbusas komandas vārtos, taču mača ievadā viņu nepilnu sešu minūšu laikā pārspēja Brendans Galagers, Jurajs Slafkovskis un Džošua Rojs, panākot 3:0 mājinieku labā.

Pēc trešajiem ielaistajiem vārtiem Merzļikinu nomainīja Daņiils Tarasovs, kurš atlikušajā mača daļā atvairīja visus 19 Monreālas komandas hokejistu metienus.

Latvijas vārtsargs kopā pavadīja uz ledus tikai piecas minūtes 48 sekundes un tika galā ar vienu no četriem pretinieku metieniem, atvairot 25% raidījumu.

"Canadiens" vārtus sargāja Keidens Primo, kurš atvairīja 41 metienu un, neielaižot nevienus vārtus, aizvadīja savu otro "sauso" maču NHL.

Kolumbusas kluba galvenais treneris Paskāls Vensāns pēc spēles žurnālistiem pastāstīja, ka vārtsargu nomainīja spēles ritējuma izmainīšanai, un "Blue Jackets" arī pēc neveiksmīgā mača sākuma bija iespējas vērst situāciju par labu.

Paskāls Vensāns par Kolumbusas "Blue Jackets" zaudējumu
00:00 / 00:36
Lejuplādēt

"Nedomāju, ka Elvis [Merzļikins] bija vainīgs visos ielaistajos vārtos, bet spēles ievadā bija nepieciešamas izmaiņas. Pirmie ielaistie vārti bija pretuzbrukumā, otrie – mazākumā, bet trešajos atbildīga bija visa maiņa," teica Vensāns.

"Blue Jackets" ar 54 punktiem 65 spēlēs ieņem 16. vietu Austrumu konferencē un nākamo maču aizvadīs ceturtdien, savā laukumā uzņemot Otavas "Senators".