Zviedrijas futbolistes uzvar Angliju, nodrošina bronzu Pasaules kausā. Spilgtākās epizodes

Zviedrijas sieviešu futbola izlases sestdien ar 2:1 pārspēja anglietes spēlē par 3.vietu Pasaules kausa izcīņā. Visi vārti Francijas pilsētā Nicā aizvadītajā spēlē tika gūti pirmajā puslaikā, bet pēc pārtraukuma zviedrietes noturēja minimālo pārsvaru, kas komandai ļāva pēc viena cikla pārtraukuma atkal kāpt uz goda pjedestāla.

Zviedrijas futbolistu aktivitāte uzbrukumā jau 11. minūtē vainagojās ar vārtu guvumu.

Kosovare Aslani izvirza Zviedriju vadībā

Anglietei Aleksai Grīnvudai neveiksmīgi atsitot bumbu, tā soda laukumā nonāca pa ērtam sitienam Kosovarei Aslani, kura precīzi trāpīja vārtu apakšējā stūrī.

Sofija Jakobsone panāk Zviedrijai 2:0

Sešas minūtes vēlāk Anglijas izlasei palīdzēja veiksme - Sofijas Jakobsones raidītā bumba trāpīja tuvajā stūrī pa vārtu stabu un atsitienā atlēca no vārtsardzes Kārlijas Telfordes kājas, tomēr šķērsoja gala līniju ārpus vārtiem. Toties vēl vienu Anglijas aizsardzības kļūdu Jakobsone izmantoja 22. minūtē, atrodot sev ceļu soda laukumā un precīzi sitot tālajā stūrī.

Frana Kirbija samazina rezultāta starpību

Nonākot zaudētājās ar divu vārtu deficītu, Anglijas izlase neapmulsa un ātri rezultāta starpību samazināja. Frana Kirbija 31.minūtē ieskrēja soda laukumā un bez kavēšanās sita - Zviedrijas vārtsardze Hedviga Lindāla tikai noskatījās, kā bumba no tālā vārtu staba atlēca tīklā.

Anulē Anglijas otro vārtu guvumu

Vēl pāris minūtes vēlāk Anglija jau svinēja rezultāta izlīdzināšanu, tomēr pēc video tiesnešu konsultācijas Elenas Vaitas vārtu guvumu anulēja, jo futboliste bumbu iepriekš skāra ar roku. Jau otrajā Anglijas spēlē pēc kārtas netika ieskaitīti Vaitas iesistie vārti.

Visi Anglijas izlases centieni panākt izlīdzinājumu otrajā puslaikā bija velti. Lai gan zviedrietes mača izskaņā pagura, ar veiksmes palīdzību vienu vārtu pārsvaru skandināvietes nosargāja.

Anglietes par bronzas laureātēm kļuva iepriekšējā Pasaules kausa turnīrā pirms četriem gadiem Kanādā, turpretim Zviedrijas valstsvienība 3.vietā finišēja 2011.gadā Vācijā. Abām komandām šoreiz pietrūka viens solis līdz finālam - Anglijas izlase pusfinālā zaudēja ASV, savukārt zviedrietes paklupināja Nīderlandes valstsvienība

Titula pašreizējās īpašnieces ASV futbolistes un fināla debitante Nīderlande izšķirošo spēli par trofeju aizvadīs svētdien Lionā.

Finālturnīru sāka sešās grupās sadalītas 24 valstsvienības, bet pēc apļa izspēles 16 komandas cīņu turpināja izslēgšanas spēlēs.