Nīderlandes futbolistes pārspēj zviedrietes cīņā par Pasaules kausa finālu

Nīderlandes futbolistes trešdien Francijas pilsētā Lionā ar 1:0 pagarinājumā uzvarēja Zviedrijas izlasi un pirmo reizi nodrošināja dalību Pasaules kausa izcīņas finālā.

Pirmoreiz spēlējot pusfinālā, Eiropas čempione Nīderlandes izlase spēja spert vēl soli tālāk un finālā spēlēs pret ASV valstsvienību.

Rio olimpiskās čempiones zviedrietes pirmajā puslaikā radīja bīstamākas epizodes, ātros uzbrukumos vairākkārt apdraudot pretinieču vārtus. Pēc pārtraukuma pa reizei abu komandu vārtus glāba vārtu konstrukcija, kā arī teicami darbojās Sari van Vēnendāla Nīderlandes vārtos un viņas amata māsa zviedriešu cietoksnī Hedviga Lindāla.

Džekija Groenena iesit uzvaras vārtus

Nīderlandes izlasē uzvaras vārtus 99.minūtē guva Džekija Groenena, vēl pirms soda laukuma robežas sasniegšanas precīzi sitot vārtu tālajā apakšējā stūrī.

Pirmās finālā iekļuva trofejas pašreizējās īpašnieces amerikānietes, kas pusfinālā uzveica Anglijas izlasi. Pusfinālu zaudētājas tiksies spēlē par 3.vietu.

Finālturnīra grupu kārtā sešās grupās sadalītas 24 valstsvienības apļa turnīra izspēlē noteica 16 komandas, kas cīņu turpināja izslēgšanas spēlēs.

Kopš Starptautiskā Futbola federāciju asociācija (FIFA) 1991.gadā ieviesa Pasaules kausa izcīņu sievietēm, ASV izlase vēl ne reizi nav palikusi bez godalgām, turklāt trīsreiz izcīnīja trofeju savā īpašumā. Turpretim Nīderlandes valstsvienība labāko četriniekā iekļuva pirmoreiz.

Visas turnīrā atlikušās spēles tiešraidē varēs redzēt LTV7 un replay.lv. Pasaules kausa ieguvējas kļūs zināmas 7.jūlijā finālā Lionā.